Палермо по „стапките“ на Парма: Рекордна посетеност во Серија Д! (ВИДЕО)

Екипата за која до летово играа двајцата македонски репрезентативци Илија Несторовски и Александар Трајковски, испадна во Серија Д.

Клубот од Сицилија не се регистрираше на време за настапи во Серија Б, откако не успеа да обезбеди финансиски доказ до лигата, односно нивните сопственици тврдеа дека се измамени од својот брокер и осигурителна компанија од Бугарија.

Палермо го одигра својот прв домашен меч во Серија Д против тимот на Сан Томасо, а на трибините на стадионот „Ренцо Барбера“ имаше скоро 17.000 илјади фанови, што е нов рекод во оваа лига на италијанскиот клупски фудбал.

Прочитајте и...  Официјално: Луис Суарез е нов фудбалер на Атлетико Мадрид

Ова секако многу наликува на моментите кога Парма падна во 2015 година поради големи финансиски проблеми, но затоа се врати во 2018 година во Серија А. Па така, Палермо на сличен начин ќе се обиде со сите сили биде повторно еден ден од елитата…

После две кола во групата „И“ од Серија А, Палермо има максимални шест бодови на делба на првото место.

Прочитај повеќе

Пет минути гледаа ВАР и направија грешка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Навивачката група „Чкембари“ слави 35 години постоење! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот ја освои и Севиља, Димитријевиќ и Хувентуд на врвот во Шпанија

Слободен печат

Надал загрижен пред „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ е во право!

Слободен печат

Хамилтон в недела се израмнува со рекордот на Шумахер!?

Слободен печат

Пандев доби „конкуренција“ во нападот на Џенова!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ на „Ролан Гарос“ ќе атакува на 18 грен слем титула!

Слободен печат

Официјално: Луис Суарез е нов фудбалер на Атлетико Мадрид

Слободен печат

Нема ракомет во Првата лига, поради ковид-19 суспендирана и групата „Б“!

Слободен печат

Кајакарите Спасиќ, Златаров и Небиовски во Словенија на европскиот куп

Демант дека е направен пропуст на еден од головите на Националната арена!

Слободен печат

Лига куп: Тотенхем без борба си закажа дуел со Челси!

Слободен печат