8 C
Скопје

Tag : парма

Спорт Фудбал

Пандев се бори на теренот, а негови соиграчи при негатива си гледаат во телефоните!

Слободен печат
Синоќа Парма на натпреварот од деветтото коло во Серија А ја совлада Џенова на гостински терен со головите на Жервињо, а единствениот погодок кај поразените...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Продолжува резултатската криза на Џенова и Пандев во Серија А!

Слободен печат
Вечерва се комплетираше деветтото коло од најсилното италијанско првенство, Џенова загуби на домашен терен од Парма со резултат 1:2 на стадионот „Луиџи Ферарис“. Жервињо во...
Спорт Фудбал

Брозовиќ и Перишиќ го спасија Интер од срам на „Џузепе Меаца“(ВИДЕО)

Слободен печат
„Нерозѕурите“ на овој натпревар играа без својот најдобар стрелец Ромелу Лукаку и тоа се почувствува во играта. Неговото место во нападот го зазеде Иван Перишиќ...
Спорт Фудбал

„Волчицата“ ги растера „вештерките“ од Рим! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вечерва на „Олимпискиот“ стадион во Рим екипата на Рома со убедлив резултат 5:2 триумфираше против екипата Беневенто во најсилната италијанска лига. „Вештерките“ први дојдоа во...
Спорт Фудбал

Официјално: Дармијан на позајмица во Интер! (ФОТО)

Слободен печат
Матео Дармијан во новата натпреварувачка сезона ќе ги брани боите на „неро-аѕурите“, денеска потврдија од клубот. За Парма запиша 35 мечеви и еден погодок.  30-годишниот...
Спорт Фудбал

Најдобриот играч во Серија А доаѓа од Јуве, но не е Роналдо!

Слободен печат
Италијанската фудбалска лига објави дека најкорисен играч (МВП) во минатата сезона е играчот на Јувентус, Пауло Дибала. Напаѓачот на „Старата дама“ ја доби наградата со...
Спорт Фудбал

Пандев немоќен против својот Интер, Кулушевски брилјираше против Бреша (ВИДЕО)

Слободен печат
Интер до трите бода и втората позиција на табелата дојде благодарение на двата гола на Ромелу Лукаку и на Алексис Санчез. Лукаку ја отвори и...
Спорт Фудбал

Парма добива нови сопственици, кралското семејство на Катар

Слободен печат
Екипата на Парма која е дел од „седумте сестри“, односно најдобрите екипи во Серија А по бакротот на Пармалат преживуваше тешки моменти во изминатите 15-тина...
Спорт Фудбал

Италијанскиот министер за спорт: Прекинете го фудбалот во Серија А!

Слободен печат
Поради стравот од епидемијата на коронавирусот, Министерот за спорт во Италија, бара да биде прекинато натпреварувањето во Серија А. Многу промени се најавуваа изминатите денови...
Спорт Фудбал

Повторно промени: Одредени термините за заостанатите мечеви во Серија А!

Слободен печат
Продолжуваат проблемите поради епидемијата на коронавирусот, одредени се новите термини за заостанатите мечеви од 26. коло кои ќе се играат во претстојниот викенд. Организаторите на...