• парма

Буфон не размислува за крај: Би можел да се пензионирам на 55 години

Голманот на Парма, Џанлуиџи Буфон сè уште е активен и на 44 години и не размислува за заминување во пензија. Буфон професионалната кариера ја започна на 17 години токму во Парма, по што во 2001 година прави трансфер во Јувентус каде ги помина најубавите години во кариерата. Во 2018 година се сели во ПСЖ, но …

Буфон не размислува за крај: Би можел да се пензионирам на 55 години Read More »