Цеца стана баба! Се роди малиот Жељко! (ВИДЕО)

Богдана и Вељко Ражнатовиќ станаа родители, а една од најголемите балкански ѕвезди од денес е горда баба!

Иако семејството Ражнатовиќ се надеваше дека првиот внук ќе дојде на овој свет на 14 јуни, роденденот на пејачката, тој се одлучи да побрза и стигна денес.

Како што пишуваат српските медиуми, Вељко присуствувал на породувањето, а малиот Жељко, крстен по покојниот дедо на Аркан – Жељко Ражнатовиќ, се родил со 3.360 грама, долг 53 сантиметри и во одлична состојба.

Пресреќната баба веднаш среќата поради раѓањето на нејзиниот прв внук ја сподели со своите фанови на Инстаграм.

Прочитајте и...  Забележана интересна промена кај Меган Маркл: Ова е новата омилена боја на војвотката која испраќа силна порака! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Песната која беше најголемиот летен хит на Европа! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Едно од најскандалозните интервјуа во Холивуд: Вил Смит и Џејда Пикет Смит јавно разговараа за неверството! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Забележана интересна промена кај Меган Маркл: Ова е новата омилена боја на војвотката која испраќа силна порака! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам се вери со прекрасната актерка Никола Пелц! (ФОТО)

Слободен Печат

Овие 5 раси на кучиња го имаат најубавото влакно! (ФОТО)

Слободен Печат

Контроверзна и незаборавна, имала страшно детство, стотина љубовници, а од скршеното срце никогаш не се опоравила

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Често настинувате, уморни сте, анксиозни? Можеби ви фалат овие витамини

Слободен печат

Стил на неделата: Илина Арсова, планинарка, алпинистка и ликовна уметница

Ј.К.Д

Кој е всушност принцот Филип? Од тешко детство, бројни скандали до влез во 100-та година од животот

Слободен печат

Ипанема, eдна од најсекси плажите на светот

Слободен печат

Сонувавте дека се бакнувате? Во зависност од сонот еве што може да значи

Слободен печат

Камерон Дијаз после бракот се откажа од глумата, но сега има нов начин на кој заработува! (ФОТО)

Слободен Печат