Tag : Богдана Родиќ

Магазин Магазин слајдер Сцена

Прво појавување по породувањето: Богдана Ражнатовиќ изгледа фит! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Вељко и Богдана неодамна го добија својот син Жељко, направија голема веселба по повод раѓањето на наследникот, а после истата веселба бабата Цеца и Вељко...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дунав не би ги испрал: Вељко и Богдана во кал до глава! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Тазе-таткото Вељко Ражнатовиќ по изолацијата во која беше со мајка си Цеца, веднаш се упати во Тител кај својата сопруга и новородениот син Жељко. Имено,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Најжешкиот танц на Анастасија Ражнатовиќ досега: Новопечената тетка замеша со задникот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Прославата во вилата на Ражнатовиќ по повод раѓањето на наследникот Жељко траеше до раните утрински часови, а меѓу највеселите била новопечената тетка Анастасија Ражнатовиќ. Синот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца стана баба! Се роди малиот Жељко! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Богдана и Вељко Ражнатовиќ станаа родители, а една од најголемите балкански ѕвезди од денес е горда баба! Иако семејството Ражнатовиќ се надеваше дека првиот внук...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Богдана ќе ја породи истиот доктор кој ја породил и Цеца!

Васко Спасоски
Богдана Ражнатовиќ, сопругата на Вељко Ражнатовиќ наскоро треба да се породи и на свет да донесе машко дете. Како што пишува „Блиц“, породувањето ќе се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дали ќе ја препознаете? Вака изгледала снаата на Цеца пред пластичните операции! (ФОТО)

Васко Спасоски
Богдана Родиќ сега Ражнатовиќ пред неколку години се најде во центарот на вниманието поради нејзината врска со синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ. Вељко и Богдана...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Снаа моја убава“: Цеца Ражнатовиќ објави фотографија од Богдана во 9-от месец од бременоста! (ФОТО)

Васко Спасоски
Цеца Ражнатовиќ беше во посета на родното место на својата снаа Богдана во Тител, каде семејството Родиќ вчера го славеше празникот Ѓуроѓовден. Фолк-ѕвездата го чека...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца отпатува на гости кај снаата со целото семејство, а во автомобилот малку им запеа (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Фолк-ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ со сестрата Лидија и нејзиното семејство од Београд отпатуваа за Тител, а на својот профил на Инстаграм сподели видео од автомобилот....
Еспресо

Лумперајка до зори: Вељко и Богдана на Копаоник прославија три години љубов!

Слободен печат
Вељко Ражнатовиќ (23) во моментов ужива на Копаоник со бремената сопруга Богдана Родиќ (24) каде прославуваат и три години од својата љубовна врска. Имено парот...
Еспресо Шоу биз

Вељко и Богдана го открија полот и името на бебето – ќе се роди Жељко Ражнатовиќ по вторпат!

Слободен печат
Синот на Цеца, Вељко откри дека тој и неговата сопруга Богдана ќе добијат син. Веста за полот на бебето Вељко ја откри два дена по...