Богдана ќе ја породи истиот доктор кој ја породил и Цеца!

Богдана Ражнатовиќ, сопругата на Вељко Ражнатовиќ наскоро треба да се породи и на свет да донесе машко дете.

Како што пишува „Блиц“, породувањето ќе се случи во една приватна клиника во Белград, а жената на српскиот боксер ќе ја породи истиот доктор кој ја породи и Цеца Ражнатовиќ.

Фотографија: Damir Dervišagić

– Иако беше планирано да се породи во „Народен фронт“ во апартман каде се породил нејзиниот син Вељко, во последен момент членовите на семејството Ражнатовиќ ја промениле одлуката. Тие се чуствуваат најдобро ако биде породена од семејниот доктор. Во договор со него, решивме дека тоа ќе се случи во приватна клиника. Договорено е тоа да биде царски рез и да го направи доктор Пророчиќ, кој ја породуваше Цеца додека беше бремена со Вељко и Анастасија – рекол извор близок на семејството Ражнатовиќ.

Прочитајте и...  По 61 година разјаснета мистериозната смрт на планинарите на Урал (ФОТО+ВИДЕО)

– Се чини дека сите имаат трема, не само идната мајка. Вељко не ја симнува насмевката од лицето, додека Цеца едвај чека да го земе внукот во раце. Богдана е подготвена, торбата за породилиштето е исто така подготвена уште од моментот кога влезе во деветиот месец. Скоро е сигурно дека новиот член ќе го разгали тетката Анастасија, која на големо го испланирала секој подарок – навел соговорникот.

 

Прочитај повеќе

Телото ги разоткрива: 12 чудни симптоми поврзани со високо ниво на стрес

Слободен печат

Антониа Гиговска порасна: Погледнете какви фотки сподели на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен печат

Среќните парови ги имаат овие 10 навики: Ако се пронајдете во барем 3, вие сте на вистинскиот пат!

Слободен печат

Иако неговиот лик почина во првиот дел, Расел Кроу се надева дека ќе заигра во продолжението на „Гладијатор“

Слободен печат

Италијанскиот милионер и манекенка на магичен начин открија дека чекаат девојче! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

„Deep Purple“ објавија нова песна: Слушнете ја „Nothing at All” (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Откако јавно призна дека го изневерила, Вил Смит реши да ја почасти сопругата

Слободен печат

Детали за смртта на актерката Наја Ривера: „Го спасила синот, но не и себе“

Слободен печат

Нема да ја препознаете: Пејачката и водителка, Бојана си го смени имиџот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Детаљ број еден за ова лето: Најженствениот моден додаток! (ФОТО)

Слободен печат

Татко и син: Ова е доказ дека крвта не е вода, погледнете го синот на Вељко Ражнатовиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кејт Мидлтон ужива статус на миленичка во кралското семејство – Но, на еден член сепак подрага му е Меган!

Слободен печат