Tag : Жељко Ражнатовиќ

Вести Регион

Не стивнуваат реакциите по смртта на Момчило Крајишник

Илинка Иљоска
По смртта на првиот претседател на собранието на сојузна република Босна и Херцеговина се огласи хрватскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Жељко Комшиќ....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќе ве разнежни: Погледнете што се случува во домот на Цеца Ражнатовиќ (ФОТО)

Васко Спасоски
Откако во семејството Ражнатовиќ пристигна малиот Жељко, на среќата и нема крај! Во тој прилог одат и објавите на профилот на баба Цеца (47), која не ја крие радоста...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца ужива со внукот Жељко Ражнатовиќ: Додека тој спие, не смее никој да писне! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ не ја крие својата радост што стана баба на малиот Жељко, синот на нејзиниот наследник Вељко и неговата сопруга Богдана Ражнатовиќ....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Татко и син: Ова е доказ дека крвта не е вода, погледнете го синот на Вељко Ражнатовиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски
Светлана Цеца Ражнатовиќ неодамна стана баба, кога нејзиниот син Вељко Ражнатовиќ и Богдана Ражнатовиќ и неговата сопруга Богдана и го подарија внукот кој го доби...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Најжешкиот танц на Анастасија Ражнатовиќ досега: Новопечената тетка замеша со задникот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Прославата во вилата на Ражнатовиќ по повод раѓањето на наследникот Жељко траеше до раните утрински часови, а меѓу највеселите била новопечената тетка Анастасија Ражнатовиќ. Синот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Богдана ќе ја породи истиот доктор кој ја породил и Цеца!

Васко Спасоски
Богдана Ражнатовиќ, сопругата на Вељко Ражнатовиќ наскоро треба да се породи и на свет да донесе машко дете. Како што пишува „Блиц“, породувањето ќе се...
Вести Регион

Борис Џонсон пред две децении разговарал со Аркан: „Чај со воен злосторник со детско лице“

Слободен печат
Борис Џонсон го интервјуирал основачот на Српската доброволна гарда Жељко Ражнатовиќ Аркан, притоа опишувајќи го како „воен злосторник со детско лице“. Актуелниот премиер на Велика...
Еспресо Шоу биз

Еуфорија во домот на Цеца: Смислено е и име за бебето!

Слободен печат
Наследникот на најголемата балканска ѕвезда, Вељко Ражнатовиќ и неговата девојка Богдана Родиќ, се пресреќни откако дознаа дека за седум месеци ќе станат родители. „Останав без...
Вести Ви Препорачуваме Регион

ДОСЕГА НЕВИДЕНА ФОТОГРАФИЈА ОД АРКАН: Вака го апсеа во Холандија поради грабеж на златара, две години подоцна избега од затвор

Слободен печат
За животот на Жељко Ражнатовиќ Аркан, кој беше основач и главен командат на Српската доволна гарда, а убиен на 15 јануари 2000 година, во медиумите...