Tag : вељко ражнатовиќ

Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

Жељко Ражнатовиќ сите го познаваа како Аркан, но тој во полициските кругови имал уште еден прекар! (ФОТО)

Васко Спасоски
Жељко Ражнатовиќ, покојниот сопруг на Светлана Цеца Ражнатовиќ сите го знаат по прекарот Аркан, но малкумина знаат дека тој имал уште еден прекар. Имено, како...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Во едната рака синот, во другата пушката, а Богдана лупи краставица: За оваа фотографија не престанува да се збори! (ФОТО)

Васко Спасоски
Вељко Ражнатовиќ во неделата објави фотографија, која стана вирална на социјалните мрежи. Во прашање е семејна фотка на семејството Ражнатовиќ и нивниот син, за истата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Вељко вложува 100.000 евра во имотот во Тител: Погледнете што планира да направи! (ФОТО)

Васко Спасоски
Вељко Ражнатовиќ започна со уредување на имотот во Тител, за секој детаљ да биде по мерка на неговата сопруга Богдана. – Цеца како подарок во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќе ве разнежни: Погледнете што се случува во домот на Цеца Ражнатовиќ (ФОТО)

Васко Спасоски
Откако во семејството Ражнатовиќ пристигна малиот Жељко, на среќата и нема крај! Во тој прилог одат и објавите на профилот на баба Цеца (47), која не ја крие радоста...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Татко и син: Ова е доказ дека крвта не е вода, погледнете го синот на Вељко Ражнатовиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски
Светлана Цеца Ражнатовиќ неодамна стана баба, кога нејзиниот син Вељко Ражнатовиќ и Богдана Ражнатовиќ и неговата сопруга Богдана и го подарија внукот кој го доби...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Прво појавување по породувањето: Богдана Ражнатовиќ изгледа фит! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Вељко и Богдана неодамна го добија својот син Жељко, направија голема веселба по повод раѓањето на наследникот, а после истата веселба бабата Цеца и Вељко...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дунав не би ги испрал: Вељко и Богдана во кал до глава! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Тазе-таткото Вељко Ражнатовиќ по изолацијата во која беше со мајка си Цеца, веднаш се упати во Тител кај својата сопруга и новородениот син Жељко. Имено,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Стигнаа резултатите од корона-тестот и на Анастасија Ражнатовиќ!

Васко Спасоски
Како што веќе пишавме, познатата српска пејачка Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот син Вељко се позитивни на коронавирусот. Тестови за коронавирусот направила и Анастасија Ражнатовиќ. На...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Најжешкиот танц на Анастасија Ражнатовиќ досега: Новопечената тетка замеша со задникот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Прославата во вилата на Ражнатовиќ по повод раѓањето на наследникот Жељко траеше до раните утрински часови, а меѓу највеселите била новопечената тетка Анастасија Ражнатовиќ. Синот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца стана баба! Се роди малиот Жељко! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Богдана и Вељко Ражнатовиќ станаа родители, а една од најголемите балкански ѕвезди од денес е горда баба! Иако семејството Ражнатовиќ се надеваше дека првиот внук...