Категорија: Магазин

Магазин Магазин слајдер Храна

Чешка чоколадна торта (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Состојки: За пандишпан: 4 јајца 250 грама шеќер 250 милилитри млеко 250 милилитри слатка павлака 1 лажичка сода-бикарбона 400 грама брашно 100 грама какао За...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кометал шампионе – 18 години потоа… Дац и Александар ја препејаа химната на златните ракометарки

Слободен печат
На 19 мај 2002 година Кометал Ѓорче Петров стана европски шампион! Песната „Кометал шампионе“, која Александар Митевски тогаш ја напиша, стана химна на златните ракометарки....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џенифер Анистон уште го носи прстенот од половина милион долари што ѝ го купил Бред Пит!

Слободен печат
На почетокот од годинава се приширија гласини дека бившите сопружници Џенифер Анистон (51) и Бред Пит (56) се смириле, по средбата на доделувањето на САГ...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Првата македонска комедија „Мирно лето“ беше премиерно прикажана на денешен ден пред 59 години

Слободен печат
На 25 септември 1960 година почнала да се снима првата македонска комедија во режија на Димитрие Османли, филмот „Мирно лето“. „Мирно лето“ е првиот филм...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Се разведуваат Меган Фокс и Брајан Остин Грин по 10 години брак: Ќе ја сакам секогаш, и таа мене

Слободен печат
Глумецот Брајан Остин Грин, најпознат по улогата во тинејџерската серија „Беверли Хилс 90210“ во својата емисија потврди дека се развел од глумицата Меган Фокс. „Секогаш...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешната сопруга на фронтменот на „Ајрон мајден” пронајдена мртва! Пред две години Дикинсон ја оставил поради инструкторка

Слободен печат
Трагедија во семејството на фронтменот на англиската хеви метал група „Ајрон мајден“, Брус Дикинсон (61). Телото на неговата поранешна сопруга Педи Боуден е пронајдено во...
Жена Магазин Магазин слајдер

Разговор со Коста Петров: Шовинизмот владее во Македонија, треба да се избориме да замине во историјата

Јасмина Кантарџиева Димков
Жените во Македонија, без разлика на препреките со кои се соочуваат, покажуваат дека сите ние имаме еднакво право на успех, вели Коста Петров, најпродаваниот македонски автор...
Забава Магазин Магазин слајдер

Свештеник со пиштол на вода делеше благослов: Првобитната идеја ми беше да се направи нешто за децата

Слободен печат
Отецот Тим Пелц (70) од Мичиген стана вистински хит на социјалните мрежи поради неговиот оригинален начин на давање благослов во време на пандемија од коронавирус....
Магазин Магазин слајдер Сцена

И коронавирусот е добра прилика за заработка: Ким Кардашијан лансираше линија маски за лице

Слободен печат
Ким Кардашијан лансираше линија немедицински маски за лице, кои се распродадени во рекорден рок. Маските се дизајнирани за носење во текот на целиот ден и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Глумецот од „Самрак сага“ и неговата девојка пронајдени мртви во стан

Слободен печат
Глумецот Грегори Тајри Бојс, кој во „Самрак сага“ (Twilight) го gлумеше Тајлер Кроули, е пронајден мртов на 13 мај, заедно со неговата девојка, 27 годишната...