18.8 C
Скопје

Брз ручек за денес: Макарони од само 3 состојки, најкремастите тестенини кои ќе ги пробате!

Ви претставуваме едноставен рецепт за тестенини кои ќе ги обожаваат сите во семејството, а за вас ќе биде вистинско уживање бидејќи ќе имате ручек кој е готов за 15 минути.

Потребни состојки:

– 250 мл млеко
– 400 грама макарони
– 200 грама рендан кашкавал по желба

Подготовка:

– Во голем сад загрејте го млекото да зоврие, па тогаш во него ставете ги и тестенините.
– Варете ги тестенините во млекото со повремено мешање околу десет минути.
– Потоа исклучете го огнот и во садот додадете го изренданиот кашкавал.
– Мешајте ги макароните се додека кашкавалот да се стопи до крај.
– Послужете го јадењето топло и уживајте во фантастичниот вкус.

Пријатно!

Поврзани вести

Ова се симптомите на меланом, а на еден речиси никој не обрнува внимание!

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 22 јуни: Сфатете дека радоста е во малите нешта

Слободен Печат

Прием во лудница

Слободен печат

На денешен ден – 22 јуни

Слободен Печат

ВИДЕО | Познатиот југословенски киоск К67 беше поставен на Тајмс сквер во Њујорк: Но, дали светот знае за неговата културолошка историја?

Слободен Печат

Најмоќната деловна жена во светот: Шерил Сандберг прозборе дескриминацијата на жените во пандемијата

Слободен Печат

Остави Коментар