Брестовац без изненадувања со списокот на ракометари за ЕП - Слободен печат

Брестовац без изненадувања со списокот на ракометари за ЕП

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац, го објави поширокиот список од 28 ракометари кои ќе бидат во комбинација за настап на ЕП 2020 во јануари.

Селекторот се одлучи за проверени имиња, а скратениот список на играчи кои ќе бидат повикани за стартот на подготовките и турнирот во Романија кон крајот на овој месец, ќе биде дополнително објавен.

Според планот за подготовки на селекторот, репрезентацијата ќе се комплетира на 2 јануари со пристигнување на интернационалците, по што ќе се замине на завршни подготовки во Словенија каде ги очекуваат две контролни средби до стартот на ЕП2020 и првиот дуел со Украина кој се игра на 10 јануари.

 

Прочитај повеќе

Мбапе има четири фаворити за триумф во Лигата на шампионите

Слободен печат

Таен состанок во Мадрид, на Реал му е понудена размена тешка 300 милиони евра

Слободен печат

Федерер не се ни испоти против Крајиновиќ

Слободен печат

Одриозола и официјално нов член на Баерн

Слободен печат

Ѓоковиќ: Да не сум тенисер, сега ќе бев на скии

Слободен печат

ВОИНСТВЕНИ СТУДЕНТИ: Наместо со топка се пресметаа со боксови (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

fifteen + 5 =

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ без проблеми во третото коло

Слободен печат

Гатузо задоволен од Елмас

Слободен печат

Челси прокоцка триумф против Арсенал, Сити го слави Агуеро (ВИДЕО)

Слободен печат

Со Елмас на теренот е полесно, Наполи го елиминира Лацио во Купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Шведска и го закомпликува пласманот во полуфиналето на Унгарија

Слободен печат

Мурињо е најголем тренер-трошаџија, фрли повеќе од 1.5 милијарди евра за засилувања

Слободен печат