14 C
Скопје

Tag : данило брестовац

Ракомет Спорт

Стрезовски ќе ги води ракометарите во тандем со Лазаров!

Слободен печат
Најдобрата македонска репрезентација имаше лоши резултати на Светското првенство во Египет, по што следуваше и разделбата со селекторот Данило Брестовац. Во наредниот период се очекува...
Ракомет Слајдер Спорт

РФМ ја прекина соработката со досегашниот селектор Брестовац

Слободен печат
Официјално Ракометната федерација на Македонија и Данило Брестовац денеска взаемно се спогодија да ја прекинат соработката. Брестовац ја водеше најдобрата македонска репрезентација месецов на Светското...
Ракомет Спорт

Георгиевски: Мора да бидеме подобри на дуелот против Белорусија

Слободен печат
За македонската најдобра репрезентација останува уште еден натпревар на Светското првенство, тоа е третиот дуел од главната фаза против Белорусија. Мечот е закажан за в...
Ракомет Спорт

Брестовац: Ова ни се случува петти пат на Светското првенство!

Слободен печат
И четврти пораз на Мундијалот во Египет, репрезентацијата на Македонија го претрпе со двоцифрена разлика. Баш како и против Шведска во првото коло од прелиминарната...
Ракомет Спорт

Брестовац: Мора да се соочиме со реалноста, ќе боли една-две години но мора да направиме тим

Слободен печат
Ракометната репрезентација на Македонија со пораз од 21:31 од Словенија ги започна натпреварите во втората рунда од Мундијалот во Египет. Иако резултатите за фановите не...
Ракомет Спорт

Томовски: Резултатот не е реален, ја казнија секоја наша грешка!

Слободен печат
И третиот пораз на Светското првенство во Египет, македонската репрезентација го претрпе со двоцифрена разлика. На стартот од главната фаза на Мундијалот, Словенија беше подобра...
Ракомет Спорт

Брестовац: Имавме премногу грешки, заслуживме да загубиме со помала разлика!

Слободен печат
Сениорската машка репрезентација на Македонија загуби од селекцијата на Словенија во првиот натпревар во главната групна фаза на СП 2021 во Египет. Бевме рамнправен противник...
Ракомет Спорт

Брестовац: Победата над Чиле може да биде позитивен знак

Слободен печат
Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Данило Брестовац, е задоволен од победата над Чиле на Мундијалот во Египет што значеше пласман во наредната рунда и...
Ракомет Спорт

Брестовац: Бековите беа навистина добри, во вториот дел ја подобривме одбраната!

Слободен печат
Репрезентацијата на Македонија во последниот натпревар од прелиминарната групна фаза на СП, забележа победа против репрезентацијата на Чиле со резултат 32:29. – Во второто полувреме...
Ракомет Спорт

Брестовац: Физички не бевме добро подготвени за овие две средби

Слободен печат
Селекторот на ракометната репрезентација Данило Брестовац, вели дека неговите играчи потфрлија на физички план и затоа се должат двата порази на стартот од СП. Брестовац...