• машка ракометна репрезентација

Камбек на Левче Китевски во мак ракометот, тој е нов директор на машката репрезентација

Управниот Одбор на Ракометната федерација на Македонија го назначи Левче Китевски за нов директор на машката ракометна репрезентација. Китевски доаѓа на местото на Димитар Митревски, кој пак доби нова функција, ќе биде координатор на машки ракометни репрезентации. Китевски беше директор на Металург кога екипата беше редовен учесник во Лигата на шампионите, а по напуштањето на …

Камбек на Левче Китевски во мак ракометот, тој е нов директор на машката репрезентација Read More »