АВИОН СЕ СРУШИЛ ВО НАСЕЛЕНО МЕСТО: Први снимки од трагедијата во Атланта (ВИДЕО)

Авион се срушил во близина на станбен комплекс во Атланта, недалеку од тамошниот автопат, јавуваат светските медиуми.

Спасувачките екипи се наоѓаат на местото на настанот, изјавил капетанот на округот Декалб Деон Бентли за локалната телевизија во Атланта.

Авионот од тип ПА 28 се срушил кратко по полетувањето од околниот аеродром во 10.30 часот по локално време, велат функционерите.

Засега нема информации за евентуални жртви.

LATEST: 1 killed after plane crashes into apartment complex in DeKalb County, official says

Publiée par AJC sur Mercredi 30 octobre 2019

Прочитајте и...  ОН: Талибанците во Авганистан и натаму се во близок контакт со Ал Каеда

Прочитај повеќе

Насковска: Во СОС детското село има 14 згрижувачи кои се грижат за 59 деца (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов Зеланд најави укинување на мерките за физичка дистанца

Слободен печат

Бесплатни 2 часа паркинг со превземање на апликацијата на ПОЦ

МИА Агенција

ФЗО: Надминат техничкиот проблем со довод на струја и нормално функционира издавањето лекови на рецепт

МИА Агенција

Казнети 475 граѓани кои не носеле лична заштита

МИА Агенција

За два дена поднесени 27.100 барања за финансиска поддршка за мај

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Без струја утре делови од неколку скопски општини

МИА Агенција

СЗО едвај добила основни информации за Ковид-19: Тајни снимки откриваат како Кина го прикрила вирусот?

Слободен печат

Давитковски: Маските може да бидат услов за регуларност или партиска манипулација со гласачите (ВИДЕО)

Слободен печат

Путин ја одобри новата доктрина за употреба на нуклеарното оружје

Слободен печат

Андоновиќ: Политички проект за рушење на Трамп и судир во американскиот политички естаблишмент (ВИДЕО)

Слободен печат

Меѓународно истражување „КОВИД-19 и ментално здравје”

МИА Агенција