Ана Винтур лесно го преболи разводот – Најде нова љубов!

Славната модна уредничка Ана Винтур неодамна се разведе од милионерот Шелби Брајан, а сега, наводно, утеха пронашла во британскиот актер Бил Нај.

Изгледа дека Ана Винтур го оставила разводот зад себе, и тргна напред, рака под рака со британскиот актер Бил Нај. Познатата уредничка засега не се огласи по повод врската со овој 70-годишен актер.

Бил Нај никогаш не се оженил, а Ана во последните неколку години задолжително ја следи на сите јавни настапи и приватни случувања. Во јануари оваа година тие заедно се појавија на модната ревија во Париз, кој беа снимени како си шепотат.

Нај глумеше во филмовите „Пиратите од Карибите“, „Хари Потер“, „Вистински момент“ и уште многу други…

Прочитајте и...  Виц на денот: Ручек
Фото: EPA-EFE/CLEMENS BILAN

Да се потсетиме, Ана Винтур неодамна официјално се разведе од милионерот Шелби Брајан. Официјалнаа причина за нивниот развод се уште не е позната, но како што пишуваат странските медиуми, изгледа дека Брајан и се вратил на поранешната сопруга Кетрин Брајан, со која има два сина.

Имено, Брајан ја напуштил Кетрин во 1999 година кога ја започнал аферата со Ана Винтур.

Поврзани вести

Алек Болдвин обвинет за шовинизам: Презаситен од социјалните медиуми, актерот го избриша својот профил на Твитер

Слободен печат

ВИДЕО | Лила Филиповска откри детали од приватниот живот: Луѓето очекуваат секогаш да си насмеан и расположен

Ирена Трајкова

Дали „The Gray Man“ ќе биде најскапиот филм на „Netflix“?

Слободен Печат

Некои се вакцинирале и, сепак, се заразиле со коронавирус. Како е можно тоа?

Слободен печат

Британската полиција нема да покрене истрага за шокантното интервју на принцезата Дајана од 1995 година

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 5 март: Дајте си малку време

Слободен Печат

Остави Коментар