18 C
Скопје

Tag : ана

Вести Ви Препорачуваме Жена Македонија

ВИДЕО | Храбра Македонка го опишува пеколот откако нејзина слика се нашла во „Јавна соба“: Испаничив, се преплашив, никогаш досега не сум доживеала такво нешто

В.Т.
Млада жена која е меѓу многуте жртви од групата во која се споделуваат фотографии и контакт броеви од девојки и жени на сите возрасти од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ана Винтур лесно го преболи разводот – Најде нова љубов!

Слободен печат
Славната модна уредничка Ана Винтур неодамна се разведе од милионерот Шелби Брајан, а сега, наводно, утеха пронашла во британскиот актер Бил Нај. Изгледа дека Ана...
Забава Магазин Магазин слајдер

„Номен ест омен“: Се викате Ана или Александар или имате блиски со овие имиња? Прочитајте го значењето

Слободен печат
„Номен ест омен“ е позната латинска изрека, а значи „Името е знак“. Уште старите народи мислеле дека значењето и симболиката на името зборуваат нешто за...
Вести Регион Слајдер

Ана Брнабиќ е мандатар на новата српска Влада (ВИДЕО)

Алек Стојковски
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ соопшти дека актуелната премиерка Ана Брнабиќ е мандатарка на новата српската Влада. – Имам многу високо мислење за Ана Брнабиќ,...
Вести Македонија

Потпишан Колективен договор за вработените во АНБ

Слободен печат
На денешното одбележување на  годишнината од формирањето на Агенцијата за национална безбедност на РСМ (АНБ), претседателот на Македонскиот полициски синдикат синдикат (МПС), Марјан Кицев и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Први фотографии од синовите на славната тенисерка и фудбалерот – Папараците ја уловија Ана Ивановиќ на прошетка со синовите Леон и Лука! (ФОТО)

Слободен печат
Поранешната српска тенисерка е „уловена“ на прошетката со синовите Леон и Лука на одморот во Шпанија. Ана Ивановиќ е во брак со фудбалерот Бастијан Швајнштајгер...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцезата Ана упати остри критики за Меган и Хари

Слободен печат
Веста за откажувањето од кралските титули на Меган Маркл и принцот Хари пред неколку месеци одекна како вистинска бомба во светските медиуми, а и покрај...
Еспресо Шоу биз

ОБОЖУВА ДА СЕ СОБЛЕКУВА: Жешката Русинка без милост ги провоцира мажите (ФОТО)

Слободен печат
Руската шампионка во карлинг Ана Сидорова е позната по фантастичните резултати на мразот, но не само по тоа… Оваа 28-годишна бринета зад себе има девет...
Магазин Филм и ТВ

Замина француската филмска легенда: Почина Ана Карина!

Слободен печат
Француската актерка Ана Карина, најпозната по своите улоги во филмовите на легендарниот режисер Жан-Лук Годар, почина вчера на 79-годишна возраст од канцер. Оваа вест рано...
Вести Македонија

Орце Камчев дојде во суд, жена му Ана се разболе

Горан Наумовски
Бизнисменот Јордан Камчев денеска сведочеше во судскиот процес за „Рекет”. Камчев во процесот е сведок на Јавното обвинителство. Сведокот Ана Камчева, според нејзиниот сопруг Јордан...