Актерката Миа Фероу проговори за состојбата на својата ќерка: Сега сите се добро, но тоа беше тешка борба во која Ковид е брутален!

Славната актерка Миа Фероу (75) со олеснување откри дека нејзината ќерка Квинси ја преживеала борбата со коронавирусот.

„Мојата ќерка има 25 години. Го преживеа коронавирусот, но после хоспитализација и неколку многу тешки недели лечење. Нејзиниот 25-годишен сопруг имаше поблага верзија, но силна грозница, дијареа и чир на очното јаболко. Нивното бебе имаше температура, дијареа и ужасен осип по целото тело. Ковид е брутален“, напишала актерката на Твитер.

Прочитајте и...  Кога и колку да пиете вода, за организмот да ви функционира совршено
профимедиа

Таа во април преку Твитер ги замоли своите следбеници да се молат за Квинси, која тогаш била во болница. Инаку, Квинси е посвоена ќерка на Миа Фероу, која има дури 14 деца.

Прочитај повеќе

ВРИЈАТ социјалните мрежи: Панчо од ДНК од Охрид напиша „какви газови со танги не треба да има на плажа“ (ФОТО)

Слободен печат.

Бијонсе во соработка со Дизни сними раскошен визуелен албум (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Кога и колку да пиете вода, за организмот да ви функционира совршено

Слободен печат

Тијана Дапчевиќ без влакна на јазикот: Нема потреба да се додаваат нови вируси во општеството, и овој што го имаме е сосема доволен

Слободен печат

Хороскоп за 3 август: Раковите ќе флертуваат со колега, пред Скорпиите дилема

Слободен печат

Виц на денот – Сирење

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Рита Ора топлес на Ибица: Пејачката ужива во летото!

Слободен Печат

Дали некои луѓе имаат заштита од коронавирусот?

Слободен Печат

Мачка го украде вниманието од моделите и прошета по модната писта (ВИДЕО)

Слободен Печат

Темната страна на писателот на книгата „Алиса во земјата на чудата“, кое било девојчето Алис и зошто ја фотографирал гола?

Слободен Печат

Пет причини зошто да ги јадете семките од лубеница кои се исклучително добри за вашето здравје!

Слободен Печат

Преубавата принцеза која го променила најконзервативното кралство, отворила училишта и болници, а луѓето ја гледале како филмска ѕвезда

Слободен печат