ЗОШТО ТРАМП Е ТОЛКУ ПОРТОКАЛОВ: Неговиот одговор ГО ЗАПРЕПАСТИ светот!

Американскиот претседател е познат по своите изјави против проектите за штедење на енергијата и спас на планетата, но сега отиде чекор подалеку.

Во својот последен говор тој објасни зошто изгледа толку портокалово и за тоа ги обвини, ни помалку ни повеќе, туку штедливите светилки.

„Што е со оние светилки. Најпрво, она што ми е важно мене, е дека поради овие светилки изгледам портокалово. После, поскапи се од обичните кои досега ги користевме, а функционираат добро“, изјавил тој.

Тој дури и тврдел дека и присутните во публиката за време на неговиот говор исто така изгледаат многу портокалово. Со ова, тој им порача на административците да ја ограничат употребата на овие штедливи светилки, за да бидат економични.

Прочитајте и...  Јужна Кореја прогласи највисок степен на опасност од Ковид-19

Прочитај повеќе

Трамп: Гренел ќе остане задолжен за дијалогот меѓу Белград и Приштина бидејќи е многу добар во таа работа

Слободен печат

Албанската опозиција го поддржува протестот на Мета

Слободен печат

Убиен лидерот на Ал Каеда во Јемен

Слободен печат

Уапсени се двајца скопјани при заплена на 12 килограми хероин на влез во Црна Гора (ФОТО)

Слободен печат

Мета: Одбраната на Уставниот суд е црвена линија на секој чесен и одговорен Албанец

Слободен печат

Израел убиле Палестинец, по што следела одмазда од 20 ракети

Слободен печат

Остави Коментар

5 × три =

Прочитај повеќе

Стапува во сила забраната за увоз и извоз на отпад за согорување меѓу Северна македонија и Бугарија

Слободен печат

СЗС: Вучиќ повторно го потврди неуспехот на својата политика на Косово

Слободен печат

Што претставува „плус, плус“ планот на Ахтисари?

Слободен печат

Спасовски изрази сочувство до семејството на загинатите деца во Романовце

Слободен печат

Асанж и претставници на американската Влада утре ќе се соочат во лондонскиот суд

Слободен печат