Започна снимањето на „Јужни ветар 2“! (ФОТО)

После долго чекање конечно денес во Кнјажевац започна снимањето на вториот дел од филмот „Јужни ветар 2“.

Продолжението го носи името „Забрзување“,а  сценариото и овојпат го потпишуваат Петар Михаиловиќ и режисерот Милош Аврамовиќ.

Почитувајќи ги сите пропишани епидемиолошки мерки, во источна Србија ќе се снима цели пет недели оваа возбудлива сага чиј што главен јунак, Петар Мараш ( Милош Биковиќ) ќе го искористи статусот лидер на српското подземје и илегално стекнатите пари ќе ги вложува во легални бизниси.

 

View this post on Instagram

 

Pripreme za @juznivetarfilm uz kaficu. Читки для проекта @juznivetarfilm и кофе 🤪 @soljicacom

A post shared by Miloš Biković (@bikovic) on

Прочитајте и...  Фотографија на годината: Симбол на надежта среде пандемијата на коронавирусот

Поврзани вести

Фаталната Ана Гарднер: Најголемата љубов на Френк Синатра и Ернест Хемингвеј

Слободен Печат

Жан Клод Ван Дам го прослави 60-от роденден, му честиташе и Драгана Мирковиќ (ФОТО)

Слободен печат

Дали асертивната комуникација е клучот за квалитетни меѓусебни односи?

Слободен Печат

Беше вистинска убавица и жена на славниот актер, а денес живее на улица и собира храна од контејнери (ФОТО)

Слободен печат

Никол Шерцингер изгледа неверојатно во својата петта деценија (ФОТО)

Слободен Печат

Каква промена! Издание во кое Џенифер Лопез изгледа речиси непрепознатливо (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар