Закажете свадба во 2022 на овој датум за среќен брак: Најпознатиот астролог во Британија ви гарантира дека ќе остарете заедно

Фото: Unsplash

Керолајн Фаулкнер, најпознатиот астролог во Британија, вели дека ѕвездите најавуваат дека 2022 година ќе биде најдобра за оние кои ќе се одлучат да застанат на лудиот камен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Péricles Mendel (@periclesmendel)

Новата година која наближува Сатурн, Јупитер, Плутон, Марс и Месечината, клучни планети кои се симбол на верност и емоционална стабилност ќе бидат во ист знак.

Идеален ден за венчавка ќе биде…

 

Целиот текст и фотографиите проследете ги ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Видео на денот