За само една минута, без шиење, направете маска за лице од чорапи (ВИДЕО)

Идеално решение кога немате медицинска маска при рака, а сепак морате да се заштитите…

Постои трик како да направите заштитна маска за лицето, за само една минута без шиење.

Оваа маска може да ви трае подолго, бидејќи по секое носење можете да ја исперете и испеглате со цел да ја дезинфицирате.

Па така, повеќе нема потреба постојано „да висите“ во аптеките и да набавувате огромни количини на маски за една употреба, ова е вашето трајно решение.

Нормално, за маската користете чисти чорапи, пожелно би било и да биде некој нов пар чорапи, кои вешто ги криете во вашиот плакар како златна резерва.

Погледнете колку е тоа едноставно…

Прочитајте и...  Авторката на „Хари Потер“ објави нова бесплатна онлајн книга за децата во карантин

Прочитај повеќе

Се сеќавате на Алка Вуица? Жареше и палеше на југословенската сцена, па ја снема – денеска нема да ја препознаете! (ФОТО)

Васко Спасоски

Викторија Бекам после 10 години се насмеа: Нејзиниот син објави слика на која сите гледаат во нејзините заби! (ФОТО)

Слободен Печат

Златни бјути трикови од кујната: Еве како веднаш да ја поправите беживотната и испукана коса!

Слободен печат

Тони Брекстон објави селфи, луѓето не можат да поверуваат како изгледа во бикини на 52 години (ФОТО)

Слободен печат

Трик од искусните: Како да ја сочувате свежината на лебот

Слободен печат

Теорија на заговор: Хари не е таткото на детето на Меган?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Авторката на „Хари Потер“ објави нова бесплатна онлајн книга за децата во карантин

Слободен печат

Одлична идеја за денешниот ручек – Пилешко во сос од павлака (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Бочели: Целото мое семејство имаше коронавирус, тоа беше ужасно – ние имавме среќа!

Слободен печат

Се избричил првпат по 10 години, неговата сопруга шокирана! (ВИДЕО)

Слободен печат

Маја, Адријана, Билјана и Весна, жени со јасна визија  

Ј.К.Д

Едноставен трик со кој јагодите нема да ви скапуваат

Слободен печат