За десет секунди! Овој лесен трик засекогаш ќе го реши вашиот проблем со заплетканите врвки на бермудите! (ВИДЕО)

Сезоната на бермудите и кратките пантолони е тука, а многу мажи, па дури и жени се измачуваат со врвките кои најчесто знаат да се врзат во јазол, кој потоа едвај се отплеткува.

Често се случува и врвката да ви избега навнатре, па потоа е потребно да употребувате разни трикови за да ја извадите надвор.

Токму затоа речиси секој од нас е во „лов“ на брзи, евтини и ефикасни трикови кои ќе ни подарат порелаксиран ден.

А решението е лесно и се вика – рибарски јазол. Значи, погледнете го видеото, применете го и решете си го проблемот засекогаш.

Поврзани вести

Скопјанката Марина преживеа пекол: Тепањето и модринките ни стана секојдневие, едвај со синот побегнавме од насилникот

Мими Стојановска

Ова е најлошата работа која можете да ја чувате во паричникот!

Слободен Печат

ФОТО: Водителката Ирена Спировска на „Прв до врв“ уште еднаш покажа дека годините се само бројка

И. Т.

Избегнете труење: Кое месо колку време може да го чувате во фрижидерот и замрзнувачот?

Слободен печат

Пролетно ризото и риба: Свежи шпаргли, арборио ориз и малку бело вино

Слободен печат

Ноќни кашлици кај децата: Решението се крие во едно суптропско овошје достапно на нашите пазари

Слободен печат

Остави Коментар