16 C
Скопје

Tag : реши

Живот Магазин Магазин слајдер Сцена

Вака говореше Шон Конери: „Постои една важна разлика помеѓу мене и Бонд. Тој знае како да ги реши проблемите!“

Слободен печат
Шон Конери за повеќето од нас е едниот и единствен Бонд, Џејмс Бонс… Беше 2003 година кога легендарниот Шон Конери одлучи да оди во пензија,...
Вести Економија

Кој ќе ја реши тутунарската мака

МИА Агенција
Во време кога уште се дебатира кога ќе заврши откупот на тутунот, а се бара продолжување на законскиот рок за откуп, во една од најпроблематичните...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Најмоќниот домашен лек за сувата кашлица – Шолја топло млеко со уште неколку додатоци ќе го реши вашиот проблем!

Слободен печат
Овој народен лек можат да го користат и децата… Кашлицата е грчевита контракција на мускулите, која може да се излекува со народен лек. Доколку во...
Магазин Магазин слајдер Семејство

За десет секунди! Овој лесен трик засекогаш ќе го реши вашиот проблем со заплетканите врвки на бермудите! (ВИДЕО)

Слободен печат
Сезоната на бермудите и кратките пантолони е тука, а многу мажи, па дури и жени се измачуваат со врвките кои најчесто знаат да се врзат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ален Исламовиќ станува политичар за да ги реши проблемите со мигрантите

Слободен печат
Ален Исламовиќ станува политичар, а причина за тоа се проблемите со мигрантите, кои според него го уништиле неговиот роден град Бихаќ. Пејачот одлучил да му...
Еспресо Шоу биз

Откако беше критикуван зошто ги „удира жените по задникот“, Џанлука „реши да се поправи“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Италијанскиот милионер Џанлука Ваки секојдневно ги воодушевува следбениците на Инстаграм. Милионерот секојдневно се забавува на ди-џеј настапите и ужива во објавувањето на снимки на кои...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Како да ги подготвите стапалата за сандали – Оваа маска ќе го реши вашиот проблем!

Слободен печат
Уште малку отворените сандали ќе станат неизоставен моден детаљ, но за да ги носите со гордост, ќе мора да ги подготвите стапалата. За таа цел...