Ален Исламовиќ станува политичар за да ги реши проблемите со мигрантите

Ален Исламовиќ станува политичар, а причина за тоа се проблемите со мигрантите, кои според него го уништиле неговиот роден град Бихаќ. Пејачот одлучил да му се придружи на првиот градоначалник на Бихаќ и да биде дел од неговата Нова иницијатива.

– Сакам да им помогнам на граѓаните на Бихаќ за повторно да им се вратат улиците во нашиот град, да им се врати слободата на движење и шетање, слободно да седат покрај реката Уна, како што беше некогаш – изјавил Ален.

Тој, меѓу другото, додал и дека нема ништо против тие луѓе, но како што потенцирал, тие мора да го почитуваат неговиот роден град и обичаите во него.

Прочитајте и...  Виц на денот – Одмор од работа

Прочитај повеќе

Едно од најскандалозните интервјуа во Холивуд: Вил Смит и Џејда Пикет Смит јавно разговараа за неверството! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Забележана интересна промена кај Меган Маркл: Ова е новата омилена боја на војвотката која испраќа силна порака! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам се вери со прекрасната актерка Никола Пелц! (ФОТО)

Слободен Печат

Овие 5 раси на кучиња го имаат најубавото влакно! (ФОТО)

Слободен Печат

Контроверзна и незаборавна, имала страшно детство, стотина љубовници, а од скршеното срце никогаш не се опоравила

Слободен печат

Често настинувате, уморни сте, анксиозни? Можеби ви фалат овие витамини

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Стил на неделата: Илина Арсова, планинарка, алпинистка и ликовна уметница

Ј.К.Д

Кој е всушност принцот Филип? Од тешко детство, бројни скандали до влез во 100-та година од животот

Слободен печат

Ипанема, eдна од најсекси плажите на светот

Слободен печат

Сонувавте дека се бакнувате? Во зависност од сонот еве што може да значи

Слободен печат

Камерон Дијаз после бракот се откажа од глумата, но сега има нов начин на кој заработува! (ФОТО)

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 11.07.2020: За Овенот ќе има убави промени, а Ракот ќе запознае многу драгоцена личност

Слободен Печат