Tag : политичар

Вести Свет

Германски политичар загина од удар на гром

Слободен печат
Локален политичар од владејачката Христијанско-демократска партија (ЦДУ) од германскиот град Хенштет загина од удар на гром. Политичарот Нико К. бил со пријателите на забава „под...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ален Исламовиќ станува политичар за да ги реши проблемите со мигрантите

Слободен печат
Ален Исламовиќ станува политичар, а причина за тоа се проблемите со мигрантите, кои според него го уништиле неговиот роден град Бихаќ. Пејачот одлучил да му...
Вести Регион Слајдер

Во Хрватска регистриран првиот политичар позитивен на Ковид-19

МИА Агенција
Во Хрватска досега со новиот коронавирус заразени се 657 луѓе, од кои петмина починаа, а 49 оздравеле. Во земјата е регистриран и првиот политичар позитивен...
Вести Свет

Орбан: Џонсон е еден од најхрабрите европски политичари, цел свет беше против него

Слободен печат
Британскиот премиер Борис Џонсон е „еден од најхрабрите европски политичари“, а ЕУ треба да се стреми кон силни стратешки односи со Британија откако земјата ќе...
Вести Регион

Секс скандал во БиХ: Објавени фотографии од познат политичар како мастурбира

Слободен печат
Фотографии од познат босански политичар од БиХ како мастурбира се појавија на интернет. Како што пишува „Дневни аваз“, Аган Буниќ бил исклучен од „Сојузот за...
Вести Регион

Колинда останува најпопуларен политичар во Хрватска

Слободен печат
Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ и натаму е најпопуларен политичар во земјата, покажуваат резултатите од последната анкета на „Кробарометар” на агенцијата Ипсос, што ја објави хрватската...
Вести Регион

Албин Курти сруши рекорд, стана првиот косовски политичар кој добил 185.000 гласови на избори

Слободен печат
Кандидатот за премиер на Косово, лидерот на Движењето Самоопределување, Албин Курти, постигнал нов рекорд со гласовите што ги добил на изборите од 6 октомври. Курти...
Вести Регион

Кој е човекот на кого Албин Курти му отиде на посета веднаш по победата? (ФОТО)

Слободен печат
Кандидатот за премиер на Косово, лидерот на Самоопределување, Албин Курти, еден ден по изборите и прогласувањето на победата, отиде во посета на поранешниот пратеник на...
Вести Регион

БРУТАЛНО претепан новинар – Го тепал роднина на познат политичар

Слободен печат
Познатиот албански новинар и водител Висар Дрмаку бил брутално претепан пред неколку дена, а личноста која му ги нанела тешките повреди е блиска роднина на...