Вуко Борозан од Вардар се сели во европскиот вицешампион - Слободен печат

Вуко Борозан од Вардар се сели во европскиот вицешампион

Поранешниот бек на Вардар Борозан ја продолжува кариерата во Веспрем со договор 2+1.

Играчот од Цетиње ја започна кариерата во Карловац, па мал период ги бранеше боите на скопски Металург.

Со Вардар во 2017 година ја освои титулата во Лигата на шампионите.

Воедно со „црвено-црните“ имаше по два трофеи во македонското првенство и националниот Куп, како и трипати освојувач на СЕХА лигата.

Потсетување дека уште еден поранешен играч на „црвено-црните“ ќе игра за Веспрем, станува збор за бразилскиот пивот Рожерио Мораеш.

Прочитај повеќе

Победничко деби на Кике Сетиен на клупата на Барса (ВИДЕО)

Слободен печат

Роналдо и донесе триумф на „старата дама“ над Парма (ВИДЕО)

Слободен печат

Животниот пат на Конор Мекгрегор: Од водоинсталатер до мултимионер и планетарна ѕвезда

Слободен печат

Федерер си игра криенка со својот тим во Мелбурн (ВИДЕО)

Слободен печат

Петти гол за Пандев сезонава, недоволен за триумф над Рома (ВИДЕО)

Слободен печат

Скандинавското дерби и припадна на Норвешка

Слободен печат

Остави Коментар

1 × two =

Прочитај повеќе

Ливерпул маршира кон титулата, падна и Јунајтед

Слободен печат

Ова е фер плеј: Намерно промаши празен гол откако виде повреден противник (ВИДЕО)

Слободен печат

Шаповалов не сака да ризикува: Доколку има чад, нема да играм во Мелбурн

Слободен печат

Ѓоковиќ на еден ден пред стартот на Австралија Опен остана без важен член од тимот

Слободен печат

Кикс на Интер, Милан со пресврт до бодовите (ВИДЕО)

Слободен печат

Хабиб нема да се бори со Мекгрегор за помалку од 100 милиони долари

Слободен печат