ВРЕДЕШЕ ЛИ? Катица Јанева се прости од мајка и, но не дочека да ја спуштат во гробот (ФОТО)

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, утринава со полициска придружба од КПУ Затвор – Скопје замина во Гевгелија на погреб на нејзината мајка. Како што информира екипата на „Слободен печат“ од Гевгелија, на Јанева и било дозволено накратко да се прости од својата мајка во капелата.

Фото: Слободен печат

Полицијата не и дозволила да оди на гробиштата, туку веднаш ја вратила назад за Скопје, во истражниот затвор во Шутка, каде одлежува 30-дневен притвор.

Јанева е осомничена во случајот „Рекет“ за кривично дело Злоупотреба на службена положба по член 353 став 3 во став 1 од КЗ на РМ. Станува збор за прибавување имотна корист во значителен износ од 1,5 милиони евра. Од прибавената имотна корист за себе зела мебел што и го набавил еден од осомничените.

Прочитајте и...  Шарец: Се прави обид за дефокусирање од истрагата за унгарските пари

Гевгеличани се прашуваат, вредеше ли ова што го направи обвинителката за да не може да присуствува на погребот на сопствената мајка.

Прочитај повеќе

Груби: Зошто се објавуваат „бомби“ само за Ахмети, а не и за Заев и Мицкоски?

Слободен печат

Поради Брегзит се повеќе странски компании отворат претставништва во Холандија

Слободен печат

Италијански авион ќе тргне по државјаните на ЕУ кои се во карантин на крузерот „Дајмонд Принцес”

Слободен печат

Боја и летоци врз солунската Митрополија, анархистичка група презеде одговорност (ВИДЕО)

Слободен печат

Хрватскиот јавен обвинител кој тврдеше дека е масон поднесе оставка

Слободен печат

Николовски: Наќе Чулев дојде во МВР и веднаш имаме акција против дрога, тоа е разликата

Слободен печат

1 comment

janko 22/08/2019 - 13:03 at 13:03

Требало да ја пуштат барем додека ја закопаат мајката
Греота е една е мајка

Reply

Остави Коментар

5 × 5 =

Прочитај повеќе

Шекеринска до Николовски: Имавте ли контакти со Груевски откако беше правосилна пресудата?

Слободен печат

Закрепнува лицето кое прво заболе од коронавирус во Египет

Слободен печат

Загинаа две жени откако нивното возило паднало од траект во близина на Мајами (ВИДЕО)

Слободен печат

Стејт департментот го осуди протерувањето на тројца американски новинари од Кина

Слободен печат

Род Благоевиќ му се заблагодари на Трамп за помилувањето (ВИДЕО)

Слободен печат

По осум години прв комерцијален лет меѓу Дамаск и Алепо

Слободен печат