• гевгелија

Претрес во Гевгелија, пронајдена дрога и приведени две лица

Полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гевгелија вчера во 15:45 часот во Гевгелија ги лишиле од слобода К. П. (42) од Гевгелија и М.У. (42) од село Богородица. -При претрес на домот на К.П., извршен со судска наредба, биле пронајдени растителна и прашкаста материја, како и дигитална вага, додека М.У. бил затекнат заедно со …

Претрес во Гевгелија, пронајдена дрога и приведени две лица Read More »