24.8 C
Скопје

Tag : погреб

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО+ВИДЕО: Морбиден погреб на славниот рапер, во ковчег фрлен во багажник

Слободен печат
Американскиот рапер ДМХ, со вистинско име Ерл Симонс, почина пред две недели на 50-годишна возраст, по компликации што следеа како резултат на срцев удар.  ...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Кралското семејство достоинствено го испраќа принцот Филип до неговото вечно почивалиште: Сите погледи насочени кон браќата Вилијам и Хари

Слободен Печат
Кралското семејство го испраќа принцот Филип до неговото вечно почивалиште, достоинствено и во согласност со епидемиолошките мерки и неговите желби. Сопругот на кралицата Елизабета Втора...
Магазин Магазин слајдер Свет Слајдер Сцена

ВИДЕО | Членовите на кралското семејство пристигнаа во замокот Виндзор: Светските медиуми во живо ја пренесуваат церемонијата по повод погребот на принцот Филип

Слободен Печат
Принцот Филип, војводата од Единбург, британски принц и сопруг на кралицата Елизабета Втора почина на 9 април 2021 година на 99-годишна возраст. Кралското семејство денес...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Принцот Хари во Велика Британија, а Меган сама дома со згоден телохранител

Слободен печат
Додека принцот Хари полета кон Велика Британија за да присуствува на погребот на принцот Филип, папараците активно го фотографираат телохранителот на Меган Маркл. Според американските...
Вести Регион Слајдер

ФОТО I Ден на жалост во Загреб: Погребан Милан Бандиќ

Слободен печат
Починатиот градионачалник на хрватската престолнина, Милан Бандиќ е погребан на гробиштата Мирогој во Загреб. На неговото испраќање во вечното почивалиште присуствуваа повеќе илјади граѓани, иако...
Вести Скопје Слајдер

Градоначалници од поранешна СФРЈ во Загреб, меѓу нив и Шилегов: Денеска ќе биде погребан Милан Бандиќ

Слободен печат
Градоначалниците на Скопје, на Белград, на Сараево, на Љубљана, на Сплит претпладнево пристигнаа во хрватската престолнина, соопштија од канцеларијата на Град Загреб. Причина е погребот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ѓорѓе Балашевиќ погребан со звуците на неговата омилена песна „Оливера“

Слободен печат
Познатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ беше погребан денес, на 21 февруари, на Градските гробишта во Нови Сад во кругот на семејството и најблиските пријатели, а до...
Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

Ѓорѓе Балашевиќ денес ќе биде погребан во Нови Сад

Слободен печат
Според неофицијални информации од српските медиуми, кантавторот денес ќе биде погребан на гробиштата во Нови Сад. Семејството решило последното испраќање да биде во најтесниот семеен...
Спорт Фудбал

Клоп поради пандемијата не може да оди во Германија на погребот на својата мајка

Слободен печат
Менаџерот на Ливерпул, Јирхен Клоп, денеска доживеа семејна трагедија, почина неговата мајка Елизабет на 81-годишна возраст. Сепак, Клоп нема да може да присуствува на погребот...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ФОТО: Илјадници ултраортодоксни Евреи на погреб на рабин и покрај забраната на масовни собири во Израел

Слободен печат
Илјадници ултраортодоксни Евреи присуствуваа на погребот на истакнат рабин во Ерусалим денес, прекршувајќи ја регулативата за забрана за големи собири поради пандемијата коронавирус. Погребната поворка...