Влезниците за натпреварот Македонија – Косово по цена од 300 и 400 денари!

Полуфиналниот меч во УЕФА Лигата на нации ќе се игра во Скопје, а победникот за пласман на ЕП 2020 ќе игра против Грузија или Белорусија.

Денеска Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија донесе одлука да се закаже редовно Годишно Собрание на 21 март.

Истиот според најавите ќе биде одржан во хотелот „Александар Палас“ во кој ќе се разгледуваат финансиските извештаи за 2018 година.

Исто така треба да биде усвоен предлог буџетот за 2020 година, а освен тоа членовите на УО на ФФМ ги усвоија цените на влезниците на полуфиналниот натпревар од УЕФА Лигата на нации за пласман на наредното Европско првенство.

Како што е веќе познато дуелот помеѓу Македонија и Косово ќе се одигра на 26 март на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје, влезниците ќе се продаваат по цена од 300 и 400 денари, во зависност од трибината.

Прочитајте и...  Директорот на АВРМ-Струмица тврди дека Бонева законски цела година земала пари за невработено лице

Победникот од овој дуел на гостински терен во Грузија или Белорусија ќе се бори за учество на наредниот континентален собир на 31 март.

Претходно објавивме дека безбедноста на споменатиот дуел ќе биде грижа на МВР, а косовската полиција ќе внимава на гостинските навивачи.

Прочитај повеќе

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

19 − 6 =

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат