Tag : уефа лига на нации

Спорт Фудбал

Влезниците за натпреварот Македонија – Косово по цена од 300 и 400 денари!

Слободен печат
Денеска Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија донесе одлука да се закаже редовно Годишно Собрание на 21 март. Истиот според најавите ќе биде одржан...
Спорт Фудбал

Португалија го освои трофејот во Лигата на нации (ВИДЕО)

Слободен печат
Португалците го освоија трофејот, но овој Фајнал фор од Лигата „А“ нема никаква поврзаност со додатните квалификации за Европското првенство. Во нив ќе играат репрезентациите...