17.8 C
Скопје

Tag : влезници

Спорт Фудбал

Во продажба се влезниците за натпреварот Македонија-Казахстан

Слободен печат
Нашата најдобра репрезентација ги продолжува подготовките за настапот на Европското првенство, избраниците на селекторот Игор Ангеловски ги очекува уште една контролна средба. После вчерашното реми...
Спорт Фудбал

ФФМ: Над 10.000 барања за влезници за натпреварите на Македонија на ЕП

Слободен печат
Фудбалската федерација на Македонија го информира фудбалското семејство во нашата држава дека одделот во ФФМ задолжен за распределба на билети за натпреварите на македонската репрезентација...
Ракомет Спорт

Пуштени во продажба влезниците за ЕП 2022, навивајте за ракометарите за само 14 евра

Слободен печат
Организаторите на Европското првенство во ракомет кое ќе се игра идната година, Унгарија и Австрија денеска и официјално ги пуштија во продажба влезниците. Македонската репрезентација...
Спорт Фудбал

Динамо Дрезден продаде 72.000 влезници за натпревар без гледачи

Слободен печат
Динамо Дрезден одлучи да им овозможи на своите навивачи влезници по цена од пет евра за финансиски да му помогнат на клубот. Акцијата на Динамо...
Спорт Фудбал

Лајпциг го има Ред Бул, но Локомотива има душа, продадени 126.000 влезници за „невидлив натпревар“

Слободен печат
Натпреварот е организиран за да се соберат средства за надоместување на загубите поради паузата во германските лиги предизвикана од пандемијата на коронавирусот. Виртуелниот натпревар ќе...
Спорт Фудбал

Поправена билетарата, продолжува продажбата на влезници за Македонија-Косово (ФОТО)

Слободен печат
Во текот на вчерашниот ден започна официјално продажбата на влезниците во билетарите на Националната арена „Тодор Проески“ за полуфиналниот плејоф натпревар во Лигата на нации...
Кошарка Спорт

ЗА НЕВЕРУВАЊЕ: Потроши 10 милиони долари на влезници на својот омилен клуб! (ФОТО)

Слободен печат
Без сомнение еден огромен износ!! Легендарниот филмски режисер и процудент Шелтон Џексон, познат како Спајк Ли повеќе од 30 години не пропушта натпревари на Њујорк...
Спорт Фудбал

Редици за билети за историскиот меч Македонија – Косово (ФОТО)

Слободен печат
Уште на првиот ден откако Фудбалската федерација на Македонија официјално објави дека се пуштени во продажба влезниците, се покажува големиот интерес за натпреварот Македонија-Косово. Потсетување...
Спорт Фудбал

ФФМ: Влезниците за натпреварот Македонија-Косово пуштени во продажба

Слободен печат
Фудбалската федерација на Македонија ги известува сите навивачи и поддржувачи на македонската А репрезентација за почетокот на продажбата на влезниците за натпреварот Македонија – Косово...
Спорт Фудбал

Арсенал на своите навивачи ќе мора да им плати 4,5 милиони фунти!?

Слободен печат
Како што пишуваат британските медиуми, Арсенал се соочува со несекојдневна ситуација. После шокантната елиминација во 1/16 финалето на Лига Европа од грчкиот Олимпијакос, клубот од...