Tag : национална арена тодор проески

Спорт Фудбал

Косовските навивачи се спремни, европскиот сон нема да застане во Скопје!

Слободен печат
Иако остана уште нешто повеќе од еден месец до полуфиналниот меч од Лигата на нации за пласман на ЕП 2020 меѓу Македонија и Косово на...
Спорт Фудбал

Влезниците за натпреварот Македонија – Косово по цена од 300 и 400 денари!

Слободен печат
Денеска Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија донесе одлука да се закаже редовно Годишно Собрание на 21 март. Истиот според најавите ќе биде одржан...
Спорт Фудбал

Николов за водство на Македонија против Израел (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонската фудбалска А репрезентација води со 1:0 после првото полувреме против Израел во последниот натпревар вечерва во Скопје од квалификациите за ЕП 2020. На Националната...
Спорт Фудбал

Фудбалерите преку Израел го бркаат третото место

Слободен печат
Нашата најдобра селекција на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје ќе ги заврши квалификациите за пласман на Европското првенство 2020 година, а избраниците на селекторот...
Спорт Фудбал

Херцог: Знаеме дека Македонија игра многу агресивно

Слободен печат
Израелците веќе слетаа во Скопје и го имаат официјалниот тренинг пред последниот настап во евроквалификациите на нашиот најголем стадион. Селектор на најдобрите израелски фудбалери, Анди...
Спорт Фудбал

Во продажба влезниците за можниот историски меч за ЕУРО 2020!

Слободен печат
Фудбалската федерација на Македонија денеска официјално објави дека влезниците за натпреварот од квалификациите за пласман на Европското првенство 2020 година против Израел се пуштени во...
Спорт Фудбал

Квалификации за ЕП: Фудбалерките поразени и од Австрија

Слободен печат
Денеска во четвртиот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство 2021 година на Националната арена „Тодор Проески“ загубија сениорките од Австрија со резултат 0:3...
Спорт Фудбал

Елмас: Чувството е прекрасно кога цел стадион го скандира вашето име

Слободен печат
Македонската А репрезентација оствари важен триумф против Словенија во квалификациите за ЕУРО 2020. Нашата селекција славеше со 2:1 на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје....
Спорт Фудбал

ЕЛМАС „ДИЈАМАНТУ“: Македонија слави голема победа над Словенија! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во седмиот натпревар од квалификациите за пласман на ЕП 2020, македонската фудбалска репрезентација славеше со 2:1 против Словенија, важен триумф што остава во трка за...
Спорт Фудбал

СТАРТНИ СОСТАВИ: Со Пандев, Несторовски и Елмас ја „напаѓаме“ Словенија (ФОТО)

Слободен печат
Селекторот Игор Ангеловски ги одбра првите 11 со кои ќе стартува на денешниот меч против Словенија, во нападот се играчите кои настапуваат во Серија А....