• национална арена тодор проески

ФОТО+ВИДЕО | „Една љубов – еден живот“: ФК Вардар го слави 75 роденден

Како што беше и најавено, денеска на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје се слави 75 години постоеше на фудбалскиот клуб Вардар. „Црвено-црните“ во прекрасна атмосфера создадена од верните „Комити“ го играа натпреварот против Железничар од Босна и Херцеговина и против кои славеа со 2:0. Исто така „Комити Запад“ го слават 35 роденден, годинава се …

ФОТО+ВИДЕО | „Една љубов – еден живот“: ФК Вардар го слави 75 роденден Read More »