ВИДЕО | Убав гест: Ноле изгуби меч и израдува детенце

Ѓоковиќ - Чилиќ, Тел Авив/2 октомври 2022/фото: EPA-EFE/ABIR SULTAN

Новак Ѓоковиќ откако го освои турнирот во Тел Авив се подготвува за нов турнир во Астана, пред да започнат возбудувањата на еден од тренинзите израдува мало детенце.

Дел од своето време Новак посвети на најмладите и на социјалните мрежи се појави видео како Србинот намерно губи еден меч со цел да го израдува детенцето.

Интересен беше моментот во кој детенцето дојде до Ѓоковиќ кој лежеше на подот и ја прослави победата. Убав гест имаше Ѓоковиќ и во Тел Авив каде што предизвика солзи кај еден негов помлад фан откако му го подари рекетот.

 

Видео на денот