24 C
Скопје

ВИДЕО: Спектакуларен волеј ни доаѓа од американската МЛС лига!

Новата сезона во американската МЛС започна синоќа, а во центарот на вниманието се наоѓа натпреварот помеѓу Сиетл саундерс и Минесота.

Сиетл одлично ја отвори новата сезона со убедлива победа од 4:0, а вреди да се одвои спектакуларниот погодок на Жоао Пауло.

На почетокот од второто полувреме ја прими одбиената топка и од околу 22-23 метри упати фантастичен волеј во противничката мрежа за водство од 1:0.

Дефинитивно овој гол ќе влезе во конкуренција за најубав погодок на сезоната…

Двапати во листата на стрелците се запиша Рудиаз во период од три минути, а конечниот епилог го постави Монтеро во 86 минута.

Поврзани вести

Пресврт: Чави пристигна во Барселона, ќе разговара и со Лапорта

Слободен печат

ПСЖ потпиша нов договор со Дракслер, ќе го откупи договорот на Кин

Слободен печат

Тер Штеген нема да брани на ЕП

Слободен печат

Браќата Њокас и официјално ракометари на тимот од Автокоманда : Кире ни кажа многу убави зборови за Металург

Слободен печат

Расте отпорот против Олимписките игри во Токио, дури 83 проценти од Јапонците се против најголемиот спортски настан

Слободен печат

Далиќ и Мартинез ги открија картите за ЕП: Хрватска подмладена, Белгија моќна

Слободен печат

Остави Коментар