Tag : минесота

Вести Свет

Моќно торнадо ја погоди Минесота, настрада маж кој работел во гаража (ВИДЕО)

Марина Дамческа
Бурата која протатне низ делови од западна Минесота создаде најмалку едно моќно торнадо кое усмрти еден маж. Повредени се уште две лица, а бројни фарми...
Вести Свет

Минесота ја тужи полицијата поради смртта на Џорџ Флојд

Слободен печат
Американската сојузна држава Минесота поднесе тужба за кршење на граѓанските права против полицијата во Минеаполис за смртта на Џорџ Флојд, кој го загуби животот при...
Вести Свет

Твитер го сокри твитот на Трамп: Kога ќе почнат грабежите, ќе почне и пукањето

Слободен печат
Твитер објави дека сокрил еден твит на американскиот претседател Доналд Трамп за немирите во Минесота, со образложение дека го „глорифицира насилството” и со тоа ги...
Вести Свет Слајдер

Полицаецот виновен за смртта на Афроамериканецот во Минеаполис имал 18 пријави против него

Слободен печат
Бившиот полицаец Дерек Чаувин, одговорен за смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, имал 18 пријави кои биле поднесени против него, јавува полициската управа во Минеаполис, а...
Вести Свет Слајдер

Хаос во Минеаполис: Пожари и грабежи за време на протестот за смртта на Афроамериканецот Флојд (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Полицијата и демонстрантите повторно, втора вечер по ред се судрија во Минеаполис за време на протест заради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина во...
Вести Ви Препорачуваме Свет

„Не можам да дишам“: Четири полицајци се отпуштени по смртта на Афроамериканец во Минесота (ФОТО+ВИДЕО)

Алек Стојковски
Четири полицајци од Минесота се отпуштени по смртта на Афроамериканец кој еден од полицајците, како што се гледа на снимката, го држел со нога приклештен...
Жена Магазин

Исповед на поранешна наркоманка: Сестра ми ми кажа дека избрала ПЕСНИ ЗА МОЈОТ ПОГРЕБ, јас само мечтаев да ЗЕМАМ ИГЛА (ФОТО)

Слободен печат
Меди Милер била само обична тинејџерка од Дулут во Минесота, пораснала во американско семејство од средна класа, се додека во тинејџерскиот период не се сретнала...