• млс лига

ВИДЕО: Меси е слободен играч, Барса е прва опција, но не и единствена

Како што е веќе познато, му истече договорот на Лионел Меси со Барселона, а од денеска е и официјално слободен играч. Раководството на Барселона деновиве упорно им кажува на шпанските медиуми „дека се водат преговори“, што треба да значи дека Лео е заинтересиран да остане на Ноу Камп, каде се прослави, но тој е практично …

ВИДЕО: Меси е слободен играч, Барса е прва опција, но не и единствена Read More »