• волеј

ВИДЕО: Спектакуларен волеј ни доаѓа од американската МЛС лига!

Новата сезона во американската МЛС започна синоќа, а во центарот на вниманието се наоѓа натпреварот помеѓу Сиетл саундерс и Минесота. Сиетл одлично ја отвори новата сезона со убедлива победа од 4:0, а вреди да се одвои спектакуларниот погодок на Жоао Пауло. На почетокот од второто полувреме ја прими одбиената топка и од околу 22-23 метри …

ВИДЕО: Спектакуларен волеј ни доаѓа од американската МЛС лига! Read More »