Прекрасен „волеј“ на Бабунски во Јапонија! (ВИДЕО)

Давид Бабунски го реализираше и вториот погодок сезонава овојпат во триумфот против екипата на Фукуока повторно гол на еден прекрасен начин.

Иако нашиот интернационалец доби само мала минутажа, истата ја искористи на најдобар можен начин со еден убав волеј во 91. минута од дуелот во Саитама.

Омија Ардија ја продолжува битката за една од првите две позиции кои водат во најсилната Џеј 1 лига.

Моментно на табелата во јапонската Џеј 2 лига, Омија е на второто место со 72 бодови, три помалку зад водечката Кашива.

Прочитајте и...  Волкановски успеа да ја одбрани титулата! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Милан не може без драма, на крајот само бод за Елмас и Наполи! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев со истиот учинок од 2009 година кога играше за Лацио

Слободен печат

Несторовски и Удинезе ја победија Рома, но загубија од Сампдорија! (ВИДЕО)

Слободен печат

Позитивен случај на коронавирус ги одложи подготовките на Работнички

Слободен печат

Тотенхем ги казни грешките на Арсенал! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди стрелаше во поразот на Леванте! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Деветти гол на „Гранде Пандев“ во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат

Хамилтон најдобар на Штаерска, дебакл на Ферари! (ВИДЕО)

Слободен печат

Алиоски и Лидс се многу блиску до учество во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ со најголеми шанси, „кралот на земјата“ само трет фаворит на „Ролан Гарос“!

Слободен печат

Барса до крајот на сезоната без Гризман!

Слободен печат

Сејдини: Првата лига ќе брои 12 клубови

Слободен печат