Прекрасен „волеј“ на Бабунски во Јапонија! (ВИДЕО)

twitter.com/MacedonianFoot

Давид Бабунски го реализираше и вториот погодок сезонава овојпат во триумфот против екипата на Фукуока повторно гол на еден прекрасен начин.

Иако нашиот интернационалец доби само мала минутажа, истата ја искористи на најдобар можен начин со еден убав волеј во 91. минута од дуелот во Саитама.

Омија Ардија ја продолжува битката за една од првите две позиции кои водат во најсилната Џеј 1 лига.

Моментно на табелата во јапонската Џеј 2 лига, Омија е на второто место со 72 бодови, три помалку зад водечката Кашива.

Видео на денот