ВИДЕО: Сегунда сè поблиску, Барди и Леванте не можат ни против Кадиз

Леванте повторно ги разочара своите навивачи/Валенсија, Шпанија/22 јануари 2022/Фото: EPA-EFE/Juan Carlos Cardenas

Екипата на Леванте ја има една од своите најлоши сезони во својата историја, во шпанската „Ла Лига“ резултати со кои воглавно само ги разочарува своите навивачи.

Составот од Валенсија после 21 одиграно коло има само еден триумф, а денеска го претрпе и 12 пораз, на домашен терен загуби од Кадиз со 0:2.

За домаќините до 55 минута настапи македонскиот репрезентативец Енис Барди, негова замена беше де Фрутос.

Гостите кои исто така се борат за опстанок дојде до значајна победа со головите на Негредо во 34. и Санчез во 73. минута.

На табелата Кадиз е на 18 место со 18 бодови, а Леванте е на последната 20 позиицја со 11.

Видео на денот