Tag : Леванте

Спорт Фудбал

„Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Енис Барди во минатиот месец имаше многу добри игри во дресот на Леванте во најсилното шпанско првенство. На 20 јуни во рамките од...
Спорт Фудбал

Фенербахче и Галатасарај се борат за Енис Барди

Слободен печат
После понудата од премиерлигашкиот гигант Арсенал, за Енис Барди денеска доаѓаат нови понуди. Според турскиот „fotosport.com“, големите ривали Галатасарај и Фенербахче покажуваат интерес за македонскиот...
Спорт Фудбал

Моралес: Барди има одлична сезона, сакам да остане во Леванте!

Слободен печат
Веднаш после победата од 4:2 над Бетис во која придонесе македонскиот репрезентативец со еден гол, шпанските медиуми објавија информација дека премиерлигашкиот гигант Арсенал испрати понуда...
Спорт Фудбал

Откриено колку нуди Арсенал за Барди

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Енис Барди лесно може да се случи ова лето да го напушти Леванте и да се пресели во далеку посилен тим. Вчера шпанските...
Спорт Фудбал

Арсенал, Фиорентина и еден бундеслигаш во трката за Барди

Слободен печат
Уште еднаш Енис Барди (24) блесна во дресот на Леванте со денешниот нов гол во домашната победа од 4:2 против Бетис. Со овие три бода...
Спорт Фудбал

Супер Барди стрелаше и против Бетис! (ВИДЕО)

Слободен печат
Продолжуваат головите сезонава во најсилното шпанско првенство од страна на македонскиот репрезентативец. Енис Барди во рамките од 32 коло во „Ла Лига“ на домашен терен...
Некатегоризирано Спорт Фудбал

Барди има повеќе голови од „кралевите“ Бејл и Азар!

Слободен печат
Енис Барди им се врати на головите откако на денешниот натпревар во рамките од „Ла Лига“ стрелаше во триумфот на Леванте (1:3) кај Еспањол. Тоа...
Спорт Фудбал

Нов гол на Барди во шпанската „Ла Лига“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Во рамките од 30 коло во најсилното шпанско првенство македонскиот репрезентативец стрелаше за водство на Леванте на гостувањето кај Еспањол. При резултат 1:1, Енис Барди...
Ракомет Спорт

Барди и Леванте среќно до бод против Севиља (ВИДЕО)

Слободен печат
Ново трето реми по ред сезонава во најсилното шпанско првенство за играчите на Леванте, денеска на домашен терен одигра нерешено и со Севиља (1:1). Двата...
Спорт Фудбал

Андонова потпиша нов договор со Леванте

Слободен печат
Денеска официјално од шпанскиот женски клуб потврдија дека е продолжена соработката со една од најдобрите македонски фудбалерки. Наташа Андонова потпиша нов договор кој ќе трае...