ВИДЕО | Роденденско изненадување: Фановите на Шакира се собраа пред нејзиниот дом

Фото: Принтскрин - Инстаграм

Колумбиската пејачка и текстописец Шакира вчера го прослави својот 46-ти роденден во својот дом со семејството и најблиските пријатели. По повод роденденот на популарната пејачка голем број обожаватели се собраа пред нејзината куќа пеејќи и роденденски песни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shakifan Egypt (@shakira.egyptfan)


Шакира најпрво фановите ги поздравила од терасата на нејзината куќа и уживала додека ја гледала групата обожаватели како и пеат роденденски песни, по што пејачката решила да им се придружи да ги поздрави и да ги прегрне.


Таа не можела да ја тргне насмевката од лицето. Роденденската прослава завршила со убав огномет.


На кратките видеа споделени на социјалните мрежи се гледа како пејачката расположена танцува со своите пријатели и гости.

ФОТО+ВИДЕО | Обожавателите на Шакира ѝ испратија роденденска торта со ликот на Пике

ФОТО | Романтична прошетка на Пике и новата девојка, за која вели дека е „поразбирлива“ од Шакира

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот