7 C
Скопје

ВИДЕО | Принцот Хари искрено во шоуто на Џејмс Корден: „Го направив она што секој сопруг и татко би го направил – морав да го одведам семејството оттаму“

Додека сите се прашуваа и поставува свои причини зошто Принцот Хари заедно со неговото семејство се одлучи да започне нов живот надвор од кралството сега го имаат одговорот лично од него.

Принцот Хари вели дека отстапил од кралските должности бидејќи британскиот печат бил „токсичен“ и го „уништувал“ неговото ментално здравје.


Хари му се отворил на Џејмс Корден во неговата емисија „The Late Late Show“. Двајцата се возеле во двокатен туристички автобус низ Лос Анџелес, а принцот помеѓу останатото му објаснил на популарниот водител зошто го напуштил кралското семејство.

Прочитајте и...  Џенифер Анистон вели дека приказните дека посвојува дете се чиста измислица

„Не си заминав, се повлеков“, рекол Хари, објаснувајќи дека морал да го заштити своето семејство.

„Го направив она што секој сопруг и татко би го направил – морав да го одведам семејството оттаму“, му признал на Корден.

„Но, никогаш не се оддалечивме, а што се однесува до мене, никогаш и нема да си заминам“, изјави Хари.

Принцот ги испровоцирал и таблоидите, наведувајќи дека му е подраго прикажувањето на историјата на неговото семејство во серијата „The Crown“ бидејќи тие „не се преправаат дека се вести“ и додал дека би сакал во серијата да го глуми Дамиен Луис.

Во текот на возењето во кое пиеле и традиционален британски чај, Хари му признал на Корден дека знаел дека Меган е онаа „вистинската“ веќе на нивниот втор состанок, а открил дека кралицата на нивниот син Арчи му купила апарат за вафли за Божиќ.

Прочитајте и...  Фасцинантна трансформација на Борче Јовев од Штип: Ми се вклучи „чипот“ во глава, неподнослива беше тежината!

Поврзани вести

ФОТО | Седа коса, а таа непрепознатлива: Погледнете каква промена претрпе убавата Белучи за новата улога

Слободен печат

Реченици кои треба да ги избегнувате на интервју за работа

Слободен печат

Адвокатот на Вајнстин тврди: Тој е веќе речиси слеп, му испаѓаат и забите

Слободен печат

Чоколадо, грозје, коски од живина и друга храна која не смее да ја јаде вашето куче

Слободен печат

Поради неа луѓето се самоубивале: Ова е најтажната песна во Југославија која Тито лично ја забранил

Слободен печат

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

Остави Коментар