ВИДЕО: Прекрасна одбрана во финишот, Илиев го спаси словачкиот Серед од пораз

Илиев е меѓу повиканите за следните квалификациски мечеви за СП/Фото: facebook/www.bazala.sk

Во рамките од шестото коло во најсилното словачко првенство составот на Серед одигра реми на гостувањето кај Тренчин без голови (0:0).

За Серед ова е второ реми сезонава за моментно деветто место на табелата во тамошниот шампионат со пет бодови.

Клубот на нашиот чувар на мрежата го објави моментнот, односно одбраната во самиот финиш од средбата кога Илиев прекрасно го запре ударот на противникот.

На тој начин ја спаси својата екипа од пораз, македонскиот голман кој се најде на списокот играчи кај селекторот на нашата А репрезентација, Благоја Милевски, за претстојните септемвриски мундијалски квалификациски натпревари.

На табелата во првенство води Жилина со 12 бодови, во чиј тим настапува Енис Фазлагиќ. Во продолжение погледнете ја одбраната на нашиот репрезентативен голман:

Видео на денот