-6 C
Скопје

ВИДЕО: Погледнете како изгледала Карлеуша кога имала 17 години

Ѕвездата Јелена Карлеуша (42) важи за една од најсексапилните жени на нашите простори, а освен по музичките ангажмани, таа е препознатлива и по храбрите модни комбинации и честите трансформации за нејзините настапи.

Фото: Инстаграм

Во денешно време, кога естетските зафати за младешки изглед стана многу подостапни за пошироката јавнот, на некои јавни личности не им се допаѓа како изгледале порано, па затоа ги избегнуваат своите стари фотографии и снимки.

Јелена Карлеуша без шминка / Фото: Инстаграм

Од носталгија, досада или желба за внимание, Јелена се присети на своите тинејџерски денови објавувајќи ретро снимка  од себеси.

Видеото датира од 1996 година, кога имала само 17 години. Неизбежливо е дека во тој период преферирала силна шминка со која ги истакнувала очите и усните, а имала и многу потемни веѓи за разлика од сега.

Прочитајте и...  Посна супа од грашок која ќе стане вашето ново омилено јадење

Многумина забележаа дека нејзината постара ќерка Атина изгледа баш како неа, а пејачката доби бројни комплименти за нејзиниот изглед, но и за фризурата која важи за нејзин заштитен знак „уште пред Аријана Гранде“, како што вели таа.

Погледнете го видеото:

„Коњско опавче пред Аријана Гранде, Аријана се тресе“, „Ти беше убава тогаш, и сега си“, „Колку Атина личи на Јелена“, „Апсолутно никој не може да ѝ парира“, се некои од коментарите под објавата на Јелена.

Секако, на интернет може да се пронајдат и други фотографии, но и настапи на ЈК од деведесетите кои доловуваат дека таа ја има истата енергија, но сепак, низ годините со естетските корекци и еволуцијата во нејзиниот личен стил, сега изгледа многу поразлично.

Прочитајте и...  Били Ајлиш откри како карантинот влијаел на нејзината креативност и создавање нова музика
Јелена Карлеуша во деведесетите / Фото: Принтскрин
Јелена Карлеуша во деведесетите / Фото: Принтскрин
Јелена Карлеуша во деведесетите / Фото: Принтскрин
Јелена Карлеуша во деведесетите / Фото: Принтскрин
Јелена Карлеуша во деведесетите / Фото: Принтскрин

Поврзани вести

Што треба да направите со искинати банкноти?

Слободен печат

На неговите шеги се смее цела Македонија: Дали го препознавате момчето од фотографијата?

СП.

ВИДЕО: Џорџ Клуни призна дека сам ја потстрижува својата коса веќе 25 години – Но кога откри со што, започнаа шегите на негова сметка

Слободен Печат

Шокантно: Мистериозен монолит исчезна во САД, па најден е во Романија!

Слободен печат

Нивната љубов беше осудувана и исмејувана – Мадона (62) и нејзиното момче (26) го докажаа спротивното!

Слободен Печат

Стручњаците открија кои 6 особини треба да ги поседува секој маж кој е идеален љубовник!

Слободен печат

Остави Коментар