20.8 C
Скопје

Tag : младост

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Ќерката на Еминем ја презема славата на својот татко: Младата Хејли популарна на социјалните мрежи

Слободен печат
Ќерката на Еминем, Хејли Џејд Скот Матерс (25), уште од своето рано детство го привлекува вниманието на пошироката јавност. Младата девојка во последно време е...
Кошарка Спорт

АБА2 Лига: МЗТ Скопје во финишот остана без победата над Младост

Слободен печат
Кошаркарите на МЗТ Скопје со пораз го завршија настапот на „меурот“ во Сараево во АБА2 лигата. „Металците“ во последниот натпревар на турнирот во Сараево загубија...
Ракомет Спорт

Металург има пеколен распоред: Четири меча за осум дена!

Слободен печат
Ракометарите на Металург од Шпанија се вратија в четврток пред полноќ и го имаа само вчерашниот ден за одмор, пред претстојните предизвици во Лига Европа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тијана тетоважата ја направила скришно на 18 години, а сега реши да ја смени: Погледнете како изгледа

Слободен Печат
Пејачката Тијана Дапчевиќ им раскажа на своите следбеници на Инстаграм како изгледа тетоважата на нејзиното рамо која првично ја направила на свои 18 години. –...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Погледнете како изгледала Карлеуша кога имала 17 години

Слободен Печат
Ѕвездата Јелена Карлеуша (42) важи за една од најсексапилните жени на нашите простори, а освен по музичките ангажмани, таа е препознатлива и по храбрите модни...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кристи Бринкли и во седмата деценија изгледа 30 години помладо: Тајната е во вегетаријанската исхрана

Слободен Печат
Актерката и поранешна манекенка Кристи Бринкли (66) може да се пофали со завидна фигура и одличен изглед во седмата деценија. Поминаа скоро четири децении откако...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ана Николиќ ги шокираше обожавателите со фотографија од младоста: Никогаш не требаше да го направиш тоа!

Слободен Печат
Српската пејачка Ана Николиќ реши да сподели фотографија од некои стари денови со своите обожаватели на Инстаграм и да им покаже како изгледала во младоста...
Вести Македонија

Над велешко езеро „Младост” забрзано се работи на изградба на Еко – кампот и останатите објекти од „Смарт езеро „Младост”

Слободен печат
Во рамки на проектот „Смарт езеро Младост” прва иновативна туристичка атракција во земјава деновиве интензивно се изведуваат финалните градежни  работи со поставување на елементи во...
Вести Македонија

Велешкото езеро Младост станува прва иновативна туристичка дестинација во земјава

Слободен печат
На велешкото езеро Младост се спроведува проект за локална и регионална конкурентност за подобрување на туристичката понуда. Со Проектот за локална и регионална конкуретност (ЛРЦП),...
Ви Препорачуваме Хроника

ТРАГЕДИЈА: 28-годишно момче се удави во езерото „Младост“

Слободен печат
Момче од Скопје (28) се удави попладнево во водите на велешкото езеро „Младост, а несреќата се случила околу 15.30 часот, кога момчето заедно со неговиот...