24 C
Скопје

ВИДЕО: По апсењето на Веља Невоља „Партизановци“ не се предаваат, испратија моќна порака до властите – Тајна од бункерот

Навивачите на Партизан „Јужна страна“ на својот официјален ЈуТјуб канал објавија денеска ново видео под наслов – Тајна од бункерот на стадионот на Партизан.

Брутално ги мачеле, им сечеле глави и ги топеле во киселина, па си ги препраќале снимките: Полицијата откри нови детали за свирепата криминална банда

Со овој ироничен наслов се алудира на апсењето на навивачката група „Принципи“ на чело со Вељко Беливук познат како Веља Невоља, а снимката настанала пред неколку месеци на организираната прослава на навивачите од јужната трибина на стадионот, во и околу просториите на затворениот ресторан на ФК Партизан. „Партизановци“ демонстрираат дека се моќна група, подотвена да се мобилизира во секое време.

Токму тука, само неколку месеци подоцна дојде до апсење на криминалната организација на Беливук, поточно неколку членови на оваа група кои наводно се поврзани со црногорскиот Кавачки криминален клан, објавија српските медиуми.

Недалеку од местото каде се случува ова откриен е бункерот на Вељко Беливук во кој се пронајдени неколку пиштоли и дури и еден снајпер. Гости токму на тој бункер на почетокот на септември биле фудбалерите на Партизан, објавија медиумите. Црно-белите тогаш не можеле ниту да насетат што, пет месеци подоцна токму на тоа место ќе се случи.

ВИДЕО: Завршен е увидот во викендичката на „стравот и ужасот“ на Веља Невоља, пронајдени се материјални докази и траги од ДНК

ВИДЕО I Апсења во Србија: Полицијата го приведе Веља Невоља, водач на навивачката група „Јаничари“, се „тресе“ и дел од стадионот на Партизан

 

Поврзани вести

ЕМА препорача подолго чување на вакцините Фајзер на стандардни температури

Слободен печат

Приведено лице на скопскиот аеродром, запленети марихуана и хашиш

Слободен печат

Средба на претседателот Пендаровски со косовската претседателка Османи

Слободен печат

Пендаровски: Процесот на преговори не смее да се оптоварува со историски контроверзии кои немаат ништо заедничко со евроатлантските интеграции

Слободен печат

Во Боливија уништени три големи импровизирани фабрики за производство на кокаин

Слободен печат

Лавров: Чешка и САД се на „црната листа” поради активности против Москва

Слободен печат

Остави Коментар