25 C
Скопје

ВИДЕО: Неверојатен натпревар во Париз, Мбапе и Икарди со спасија ПСЖ

Фудбалерите на ПСЖ го совладаа Сент Етјен со 3:2 во неверојатно возбудлив натпревар на кој сите пет гола беа постигнати во последните 15 минути.  Со победата, ПСЖ му се приближи на лидерот на табелата Лил на само еден бод на пет кола до крајот на шампионатот. ПСЖ сега има 69 бода, еден помалку од Лил.
Иако „светците“ доминираа на теренот на „Паркот на принцевите“, гостите први ја затресоа мрежата. Сент Етјен поведе во 78. минута со голот на Буанга, но веќе во следниот напад Мпабе испеа да израмни.


Напаѓачот на ПСЖ во 87. минута му донесе предост на својот тим откако го реализира пеналот, но тоа не беше крајот на возбудувањата.

Фудбалерите на Сент Етјен во 92. минута дојдоа до израмнување преку Хамума, а кога се чинеше дека натпреварот ќе заврши без победник, во петтата минута од продолжението Мауро Икарди беше највисок во скокот и му донесе голема победа на својот тим.

Поврзани вести

Марковски уште три, Хорват уште две години во тимот на Металург

Слободен печат

Пуштени во продажба влезниците за ЕП 2022, навивајте за ракометарите за само 14 евра

Слободен печат

Реал подготви 80 милиони евра за Милинковиќ-Савиќ

Слободен печат

Најстарата жена на светот се откажа од носење на олимпискиот оган

Слободен печат

Реал ќе извиси, Левандовски гледа кон Премиер лигата

Слободен печат

Пеп Гвардиола кариерата ќе ја заврши во Барселона

Слободен печат

Остави Коментар