13 C
Скопје

Tag : мауро икарди

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Неверојатен натпревар во Париз, Мбапе и Икарди со спасија ПСЖ

Слободен печат
Фудбалерите на ПСЖ го совладаа Сент Етјен со 3:2 во неверојатно возбудлив натпревар на кој сите пет гола беа постигнати во последните 15 минути.  Со...
Спорт Фудбал

Јувентус е подготвен да го испрати Дибала во ПСЖ во замена за Икарди

Слободен печат
Преговорите помеѓу Пауло Дибала од едната и Јувентус од другата страна, не одат во посакуваната насока и поради тоа челниците на „старата дама“ започнаа да...
Спорт Фудбал

Јувентус на лето ќе прави ремонт на екипата, на радарот четири имиња

Слободен печат
„Старата дама“ во летниот преоден рок планира да го освежи средниот ред во нови фудбалери бидејќи дел од актуелните играчи не ги оправдаа очекувањата. Во...
Спорт Фудбал

Ова ретко се гледа: Нејмар асистираше од пенал! (ВИДЕО)

Слободен печат
ПСЖ после паузата поради Ковид-19 се врати на терените со играње на пријателски натпревари како подготовка за следната сезона. Париските „светци“ успеаја во контролен меч...
Спорт Фудбал

Интер најблиску до потписот на „новиот Пирло“!? (ВИДЕО)

Слободен печат
Како што информираат италијанските медиуми, Интер ја следи ситуацијата со играчот од средниот ред на Бреша, Сандро Тонали. За 20-годишниот играч од средниот ред, кој...
Спорт Фудбал

Официјално: Икарди потпиша договор со ПСЖ

Слободен печат
Францускиот шампион денеска објави дека го откупи Мауро Икарди, напаѓачот играше во дресот на „светците“ како позајмица од Интер во сезоната 2019/2020. Како што и...
Спорт Фудбал

Икарди се премисли, останува во ПСЖ

Слободен печат
Мауро Икарди сезоната ја игра како позајмен фудбалер во ПСЖ откако францускиот клуб му плати на Интер 13 милиони евра и доби можност да го...
Спорт Фудбал

ПСЖ со понуда до Арсенал за Обамејанг

Слободен печат
Како што пренесуваат француските медиуми, париските „светци“ имаат понуда за услугите на интернационалецот од Габон. Играчот сонува да биде на големата сцена, но Арсенал веќе...
Спорт Фудбал

Икарди и Ракитиќ ќе му бидат соиграчи на Елмас!?

Слободен печат
Иван Ракитиќ би можел ова лето да ја напушти Барселона и ја продолжи кариерата во редовите на Наполи. Како што шпекулираат италијанските и шпанските медиуми,...
Спорт Фудбал

Наместо во Италија, Мауро Икарди може да се пресели во Шпанија?!

Слободен печат
Мауро Икарди сезонава настапува во ПСЖ како позајмен фудбалер од Интер. Францускиот тим има можност да го откупи договорот на Икарди за 65 милиони евра...