• мауро икарди

„Старата дама“ веќе има список на наследници да го заменат Роналдо

Со зголемените гласини дека Кристијано Роналдо ќе го напушти Јувентус и ќе се насочи кон нов предизвик во Манчестер сити, италијанскиот печат тврди дека управата на „бјанконерите“ веќе подготвила список на барани играчи за замена на португалската ѕвезда. „Гаѕета дело Спорт“ тврди дека оваа листа содржи три имиња и тоа се Мауро Икарди, Моиз Кин …

„Старата дама“ веќе има список на наследници да го заменат Роналдо Read More »