6.8 C
Скопје

Tag : сент етјен

Спорт Фудбал

Кикс на Лил, последното коло ќе одлучува за шампионот во Франција

Слободен печат
Лидерот во Лига 1, Лил не успеа да го победи Сент Етјен играјќи 0:0 и му дозволи на ПСЖ да дојде на само еден бод...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Неверојатен натпревар во Париз, Мбапе и Икарди со спасија ПСЖ

Слободен печат
Фудбалерите на ПСЖ го совладаа Сент Етјен со 3:2 во неверојатно возбудлив натпревар на кој сите пет гола беа постигнати во последните 15 минути.  Со...
Спорт Фудбал

По хулиганите на Марсеј и навивачите на Сент Етјен упаднаа на тренинг на фудбалерите

Слободен печат
Само неколку часа откако навивачите на Олимик Марсеј незадоволни од резултатите, со пиротехничко шоу го „запалија“ тренинг кампот на клубот, сличен настап имаа и навивачите...
Спорт Фудбал

Покетино после неуспешното деби: Мбапе мора да биде подобар!

Слободен печат
Дебито на новиот тренер на ПСЖ, Маурисио Покетино, откако го замени Томас Тухел на гостувањето кај Сент Етјен (1:1), не заврши како што се надеваше...
Спорт Фудбал

Сент Етјен го ограби Лестер, „лисиците“ платија рекордни 40 милиони евра за Фофана

Слободен печат
Ова е втор најголем трансфер во историјата на Лестер, по тој на Јури Тилеманс кој е платен 45 милиони евра. Фофана со овој трансфер стана...
Спорт Фудбал

Французите по пауза од четири месеци го вратија фудбалот и веднаш се испотепаа (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на ПСЖ и на Сент Етјен играат во финалето на Купот на Франција, и тоа е првиот натпревар по пандемијата на коронавирусот, но првото...
Спорт Фудбал

Тепачка меѓу 100 навивачи во Украина пред мечот во Лига Европа! (ВИДЕО)

Слободен печат
Украинската полицијата соопшти денеска дека се уапсени 12 лица кои биле вклучени во тепачката околу 100 навивачи во пресрет на мечот од ЛЕ меѓу Олександрија...