ВИДЕО: Лазаров со гол во последните секунди го спаси Нант од пораз

Кирил Лазаров уште еднаш ја потврди својата класа/ Фото: EPA-EFE/Piotr Polak

Селекторот и капитен на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, беше најдобар кога беше најпотребно и со гол во финишот го спаси својот Нант од пораз во Лигата на Европа.

Нант на гостувањето кај ГОГ Гудме губеше со 29:28 во последната минута, но Лазаров со голот на десет секунди до крајот на натпреварот му донесе реми на својот тим.

Кирил Лазаров натпреварот го заврши со пет постигнати голови кои ги даде во второто полувреме.

Видео на денот